Bugün inceleyeceğimiz oyun Ninja ve aksiyon sahnelerinden hoşlanan oyuncuların dikkatini çekecek olan; Yaiba: Ninja Gaiden Z. Oyunun önceki serilerine hatırlayanlara ithafen bu oyunun serinin devamı niteliğinde bir oyun olmadığını belirtelim. Yaiba: Ninja Gaiden Z bir spin-off oyunu, yani seriye getirilen alternatif bir yapım.

Oyunumuzdaki ana karakterimiz serinin ana oyunlarının aksine Ryu Hayabusa değil, oyunun da ismini oluşturan Yaiba isimli bir Ninja. Hikaye diğer Ninja oyunlarında olduğu gibi bir klişe ile başlıyor. Oyun Ninja Gaiden Z, Hayabusa ve Yaiba’nın dövüş sahnesiyle başlıyor. Dövüşün sonunda Yaiba mağlup (ezilen) taraf olarak ayrılıyor ve vücudunun bazı kısımlarını kaybediyor. Aradan geçen iki haftanın sonunda kahramanımız kendisini bir cyborg Ninja olarak buluyor. Oyundaki bundan sonraki yegane amacımız ise Ryu Hayabusa’yı bulmak ve intikamımızı almak. Ancak Hayabusa ile olan düşmanlığımız tamamen hikayeyi tamamlamak için yapılmış.

Yaiba: Ninja Gaiden Z’de karakterimiz çok aşırı uç bir karakter. Kratosvari öfkesi ve sürekli küfür etmesinden bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Küfürsüz oyun sahası destekçisi olarak bu durumdan rahatsız olduğumu belirtmeliyim. Karakterimizin bu denli öfkeli ve küfürbaz olmasına açıkçası bir anlam veremedim.

Oyunda dövüşürken kılıç, ağır yumruk ve alan etkili zincir tipi silahlarımız var. Oyun sırasında çevrenizdeki nesneleri de silah olarak kullanabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse, zombileri bile silah olarak kullanabiliyorsunuz. Bir diğer önemli silah türü de mini bosslar elde edebileğiniz silahlar. Güçlü bir düşmanı öldürerek onun omuz kemiğini çıkararak silah haline getirebilirsiniz. Bu tür silahlar oyunda sizi epey güçlü kılsa da hemen kırılması çok sinir bozucu olabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir