Xiaomi Mi3M’in özellikleri Benchmark testi ile ortaya çıktı!

Çin pazarında Cupertino merkezli Apple firmasını geride bırakmayı başaran ve kendi vatanında büyük bir pazar payı oluşturmayı başaran Xiaomi, çok kısa bir süre içerisinde de Avrupa pazarlarına açılacağına dair açıklamalarda bulunmuştu. Geçtiğimiz haftaki haberimizde şirketin yeni nesil amiral gemisi Xiaomi Mi3M modeli üzerinde çalıştığını ve bu cihaza ait olduğu iddia edilen görüntüleri sizlerle paylaşmıştık. Donanım özellikleri hakkında bilgi verdiğimiz cihaz bu kez de AnTuTu Benchmark testinde ortaya çıktı.

Xiaomi Mi 3 M inceleme

Xiaomi Mi3S olarak isimlendirilen cihaz 2457 MHz frekans hızında çalışan Snapdragon 801 işlemciye sahip. Mevcut işlemci büyük olasılıkla Samsung Galaxy S5’te bulunan MSM8974-AC işlemci ile aynı. Bunun dışında Xiaomi Mi3S; 3 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı, 1920 x 1080 çözünürlüğe, 5 inç ekrana ve Adreno 330 GPU özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Cihaz kutudan Android 4.4.2 yüklü olarak kullanıcılarıyla buluşuyor. Xiaomi Mi3S 13 MP arka ve 8 MP ön kamera sahip. Yüksek çözünürlüklü ön kamera ile cihazın selfie meraklılarına hitap edeceğini söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi3s’nin benchmark testlerinde performans açısından 31.432 puan aldığı görünüyor. Bu açıdan cihazı değerlendirecek olursak Snapdragon 801 yongasetinin 35.000 seviyelerinde puan aldığını göz önünde bulundurarak optimizasyon konusunda cihaz üzerinde biraz daha çalışılması gerektiğini söyleyebiliriz. Xiaomi Mi3S’nin hangi zaman diliminde satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir