Xbox One Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Oyun dünyasının iki devlerinden biri Xbox One’dir. Geçtiğimiz günlerde satış rakamları açıklanan oyun konsolu neredeyse Playstation 4 ile eşdeğer bir satış rakamına imza atmıştı. Ancak henüz ülkemize gelmeyen oyun konsolu hakkında yetkililer nihayet bir açıklama yaptılar. Açıklamaya göre Xbox One bu yıl içerisinde Türkiye dahil olmak üzere 29 ülkede satışa sunulacak.

Xbox One inceleme

Microsoft’un Los Angeles’te düzenlediği E3 fuarında konu alınan Xbox One oyun konsolu hakkında detaylı bilgilerin verilmesinin yanı sıra, geçtiğimiz sene 13 ülkede satışa sunulmasının ardından bu sene içinde hangi ülkelerde satışa sunulacağı ile ilgili de detaylı bilgiler verildi. Buna göre 5 eylül tarihinde Türkiye’de Türkçe dil desteği ile piyasaya sunulacak. Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İpek Baykurt’un yaptığı açıklamada yer verilen detaylar ise Xbox One oyun konsolunun özellikleri ve amaçlanan hedeflere yönelikti. “Oyun konsolundan ziyade, ev eğlencesi görevini görmesi bizim açımızdan gurur vericidir. Xbox One’nin bu yıl içinde Türkçe dil desteği ile ülkemizde satışa sunulması da işin diğer sevindirici yönlerindendir.” açıklamasına yer verdi.

Xbox One’nin Xbox’un popüler oyun serisi Halo’nun ilk 4 oyunu ile ülkemiz ve diğer ülkelerde satışa sunulması en sevindirici yönlerinden olacak. Buna ek olarak, oyun oynarken kolay bir şekilde konsoldan ayrılıp televizyon izlemek de oldukça pratik olacağı için konsola taliplilerin sayısının artacağını düşünüyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir