Xbox One satışları 5 milyonu gördü!

Sony, mart ayı sonu itibariyle PlayStation 4 satışlarının 7 milyonu aştığına dair bir açıklama yapmıştı. Bu bilgiden sonra gözler PS4’ün en önemli rakibi konumunda bulunan Xbox One’a çevrildi. Sony’nin bu açıklamasına karşı Microsoft cephesinden de bir açıklama geldi. Yazılım devi resmi kanallar aracılığıyla yaptığı açıklamada Xbox One satışlarının 5 milyonu bulduğunu belirtti. Sony satış rakamlarında kullanıcıya ulaşan PS4 rakamını açıklarken, Xbox One cephesi ise perakende mağazalarına ulaşan rakamın 5 milyon olduğunu belirtti.

Kasım ayı içerisinde satışa sunulan ve ilk 6 ay içinde 5 milyon satış rakamına ulaştığı belirtilen yeni nesil konsol Xbox 360’ın aynı dönemdeki satış rakamlarıyla karşılaştırdığımızda %60’lık bir artışın söz konusu olduğunu görüyoruz.

Xbox One özellikleri

Kullanıcılarının her gün ortalama 5 saat vakit geçirdiği Xbox One’ın eylül ayı içerisinde ülkemizde de resmen satışa sunulacağı açıklandı. Haziran ayı içinde gerçekleşecek olan E3 oyun fuarında konsol için yeni oyunların duyurulması bekleniyor. Birçok oyun tutkunu şimdiden gözünü bu fuarda tanıtılacak olan yeni konsol oyunlarına çevirmiş durumda. Bakalım, bu seneki E3 fuarı oyun severlerin beklentisini karşılayan oyunları piyasaya sunabilecek mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir