VODAFONE SMART TAB 2 İNCELEMESİ

Vodafone Smart tablet 2 en sonunda Türkiye’de piyasaya sunuldu. 7 inch’lik tabletler arasında orta seviyedeki kullanıcılar hedef alınarak tasarlanmış. Biz de bu tableti inceleme fırsatı yakaladık. İşte dikkatimizi çeken detaylar. Ürün 7 inch bir ekrana sahip ancak biraz hantal bir yapısı var. Kalın bir ekran çerçevesi ile kuşatılmış durumda. Üstelik 400 gram bir ağırlığa sahip. Bu sebeple uzun süreli kullanıldığında bileğin yorulmasına sebep oluyor. Plastik ve metal karışımlı bir kaplama kullanıldığı için dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle küçük çocukları olanlar için bu tablet tercih edilebilir.

VODAFONE SMART TAB 2 İNCELEME 1

Cihaz Android işletim sistemi ile birlikte geliyor. Vodafone herhangi bir oynama yapmadan sunduğu bu tabletin tek değiştirdiği özelliği klavyesi olmuş. Ancak bu klavye son derece kullanışlı.  Sağ alt köşede wi-fi, ekran ayarları ve pil yüzdesi gibi temel işlevleri görebiliyoruz. Üstelik bu uyarı çubuğunda pek sık rastlamadığımız bir özellik sunuluyor.

En son kullanılan uygulamalar buraya kaydediliyor ve sizden başka tableti kim kullanmış öğrenebiliyorsunuz. Cihazda wi-fi’nin yanı sıra 3G desteği de mevcut.  Hem chrome yüklenmiş hem de android tarayıcı bulunduğu için rahat bir internet kullanımı sunuyor.

VODAFONE SMART TAB 2 İNCELEME

Vodafone Smart tablet 2‘nin dezavantaj olarak sayılabilecek bir özelliği 4 gb dahili hafızaya sahip olması. Ancak micro sd alarak bu hafızayı rahatlıkla genişletmek mümkün. Kitap, müzik ve film indirmek için Google Play hizmete sunuluyor. Ancak düşük piksel kalitesi kitap okurken ve film izlerken keyfinizi kaçırabilir.

Oyun oynarken biraz sizi zorlayabilir çünkü oyunların indirilmesi ve çalıştırılması biraz daha zaman alıyor. Ama bu çok da büyük bir sorun değil bizce.  Pil ömründen bahsedecek olursak çok memnun kalmadığımızı söyleyebiliriz. Yalnızca 5 saat kullanabildik. 0,3 mp ön kamerası 2,0 mega piksel arka kamerası beklentilerimizin çok altında. Flaşının da olmaması ayrı bir dezavantaj olmuş. Ancak gün ışığında güzel resimler çekmeyi başardık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir