Akıllı telefon sektöründe 4K çözünürlükte video çekebilme özelliğine sahip ilk telefon olan Sony Xperia Z2, 30 Mayıs itibari ile Türkiye’de 2.199 TL’den satışa sunuldu. Sony’nin en yeni amiral gemisi Xperia Z2, 4K çekim özelliği, video yaratımı için yeni akıllı sosyal kamera uygulamaları, Full HD TRILUMINOS® ekranı, yeni Live Colour LED teknolojisini ultra hız ve dayanıklılığı ile birleştirerek akıllı telefon deneyimini üst seviye çıkarıyor ve çıtayı bir hayli yükseltiyor.

Xperia Z2 akıllı video uygulamaları sayesinde her koşulda kısa filminizi yaratmanıza olanak sağlıyor. Kendi filmlerinin yönetmeni olmak isteyenler Xperia Z2’nin “Movie Creator” özelliği sayesinde çektikleri videolar üzerinde istedikleri değişiklikleri yapıyor ve ön izleme gerçekleştirebiliyorlar.

Sony Xperia Z2 özellikleri

Sony Xperia Z2 de Timeshift, Ar Effect, Social Live gibi akıllı kamera uygulamalarını daha da geliştirmiş ve video için kullanılabilir bir hale getirmiş. Saniyede 120 kare çekebilmenize olanak sağlayan Timeshift Video ile istediğiniz yerde, hatta su altında bile çektiğiniz sahneleri yavaşlatarak kaydetmenize imkân sağlıyor. Background Defocus özelliği ile arka planın bulanıklığını ve netliğini ayarlayarak profesyonel bir fotoğraf görüntüsü yakalayabiliyorsunuz.

Akıllı telefonlara suya ve toza dayanıklılık özelliği (IP55&IP58) ekleyen Sony Mobile, Xperia Z2’de de bunu sürdürürken dayanıklı alüminyum çerçeveyi OmniBalance dizayn anlayışıyla buluşturarak işlevselliği ve şıklığı kullanım kolaylığı sağlayan bir tasarımda harmanlıyor. Xperia Z2 siyah, beyaz ve mor renk seçenekleriyle tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir