Sony Xperia Z1S fiziksel tasarımı itibari ile diğer android telefonlardan ayırt edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemine sahip olarak üretilmiş olup arayüzü kullanım kolaylığı bakımından kullanıcıya avantaj sağlayacak pratik kullanım özelliğine sahiptir.

20 MP’lik kamerası telefonun en dikkat çekici yönleri arasında yer almaktadır. 1.5 metreye kadar su geçirmez özelliğe sahip oluşu ve 3.000 mAh pili telefonun çekici yönleri arasında yer almaktadır. 145.7* 73,9* 8.6 mm’lik ölçülere sahip Sony Xperia Z1S 5 inç ve 1080p ekran çözünürlüğüne sahiptir. Cam kaplı ön ve arka yüzü ve metalik kaplı kenarları ile oldukça hoş bir tasarıma sahiptir. Ön kamera çözünürlüğü 2 MP olup 1080p kayıt yapabilme özelliğine sahiptir.

Sony Xperia Z1S inceleme

 

Telefonun alt tarafında kenar boyunca uzanan bir hoparlör ızgarası bulunmaktadır. Mikrofon bu hoparlör ızgarasının içinde yer almaktadır. Hoparlörün sağ alt tarafında telefona ip bağlamayı sağlayan bir yuva bulunmaktadır. Telefonun micro SD yuvası 64 GB’dır. Z1S’in ana ekranının yanı sıra alt kısmında kısayol alt çubuğu da yer almaktadır. Telefonun ayarlar bölümünde güç yönetimi, depolama ve Experia connectivity ayarları bulunmaktadır.

Bu telefonunu kişiselleştirebileceğiniz ayarlar bölümü de son derece hoşunuza gidecek tarzda karşınıza çıkmaktadır. Telefonunuzla internete girmek istediğinizde Chrome sayesinde istediğiniz hız ve kalitede internete bağlanabileceksiniz. Dilerseniz firefox dolphin ile de net keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir