SONY XPERIA Z ULTRA İNCELEMESİ

1

8.9
User Score: 8.1 (3 votes)

Artıları

  • Su Geçirmez Özelliği

HIZ: 8.8
EKRAN: 9.5
ÇÖZÜNÜRLÜK: 8.8
KAMERA: 8.8

Sony akıllı telefon pazarına yeni bir soluk getirmeye niyetli. Bunu yepyeni telefonu Sony Xperia Z Ultra‘dan rahatlıkla anlayabiliyoruz. Telefon neredeyse ufak bir tablet boyutunda. Elimize geçtiğinde tablet mi telefon mu olduğuna uzunca bir süre karar veremedik. Ekranının büyüklüğü 6,4 inçh olarak tasarlanmış.

Full Hd ekranı bizden tam not almayı başardı. Üstelik Sony’nin sürekli kullandığı Lcd teknolojili ekranları ile görüntü performansı gayet iyi derecede. Ürünün yanında bir kalemle gelmesi beklerdik ama herhangi bir kaleme rastlamadıkça zaten arzu ederseniz bir kurşun kalemle işinizi halledebilirisiniz.

Telefon boyutuna yaraşır devasa bir pille birlikte geliyor. Ancak ekranının büyük olması bu büyük pilin kısa sürede tükenmesine sebep oluyor. Tam açık ekranda sörf yapıldığı zaman pili 6 saat kadar dayanabildi. Bu da bizi biraz hayli kırıklığına uğrattı. Telefon görüşmelerinde ise 11 saate kadar bir performans sundu. Görüşme ses kalitesi gayet net ve güzeldi ancak hand free pozisyonunda beklentilerimizi karşılamadı.

Ses net anlaşılmıyordu çünkü. Kamera değerlerine baktığımızda arka kameranın 13 mp olduğunu görüyoruz ve hemen fotoğraf çekimlerine başlıyoruz. Sony Xperia Z Ultra’nın gündüz çekemlerinde başarılı sonuçlar elde ettik ancak led flaşının olmaması bizce eksi bir puan alıyor. Zira bu kalitedeki bir kameranın flaşlı çekim ile daha güzel resimler çekebileceğini düşünüyoruz.

Cihazın dâhili depolama alanından yalnızca 12 GB’tı kullanılabiliyor. Ancak micro sd kart ile hafızayı yükseltmek mümkün. 4.2.2 android işletimi ile birlikte gelen bu modelin hız performansından memnun kaldık.

One Response

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir