Sony PlayStation TV, Avrupa’ya ayak basıyor!

Sony marka PlayStation Vita TV, geçtiğimiz yıl kasım ayı içerisinde Japonya ve bazı Asya ülkelerinde satışa sunulmuştu. Sony şirketi E3 Fuarı kapsamında televizyonun Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde satışa sunulacağını belirtti. PS Vita TV’de yer alan donanımın benzeri Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde 3. çeyrekte satışa sunulacak olan PlayStation TV’de kullanılıyor. PS TV; 4 çekirdekli işlemciye, 65.0 x 105.0 x 13.6 mm ebatlara, Power VR SGX543MP4+ grafik yongasına, hafıza kart girişine, 1 GB depolama alanına, oyun kartı girişine, Ethernet, Wi-Fi, HDMI ve USB bağlantısına sahiptir.

PlayStation Vita TV Fiyatı

PS TV sayesinde PlayStation 4 kullanıcıları oynadıkları oyunları ortamda bulunan farklı bir alan yansıtabilecek. Kısacası ana konsolun bulunmadığı durumlarda farklı bir TV’de oyun keyfini yaşayabileceksiniz. Konsolda kullanılan müzik ve video servislerini de ekran üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

PlayStation TV’yi, PS4 ve PS3’ün DualShock 4 ve DualShock 3 kumandaları ile kullanabileceksiniz. Bunun yanı sıra PS Vita için geliştirilen oyunlar PS Now üzerinden de oynanabilecek. Çıkış tarihi ile ilgili henüz resmi bir ağızdan açıklama yapılmadı. Anca PS TV’nin Avrupa’da 99 Euro’dan, Amerika’da 99 Dolar’dan satışa sunulması bekleniyor. Diğer kutu ekipmanlarını ve kontrolcüyü almak için ise ekstra ücret ödemek zorundasınız.

Ek Bilgi ; Sony PlayStation TV Fiyatı 450 ‘ TL den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir