SONY CYBERSHOT DSC-HX300 İNCELEMESİ

2

Profesyonel fotoğraflar çekmek isteyenler için Sony en son modelini tanıttı. Sony DSC-HX300 fotoğraf makinesi kompakt makine sınıfına giriyor. Ancak en güzel özelliği optik zoom’unun olması.Optik zoom tam 50x değerinde dizayn edilmiş. Bu optik zoom sayesinde yüksek çözünürlüklü ve kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor. Dış görünüşüne bakıldığında ufak boyutları ile dikkat çeken bu makine dijital makinelerle aynı kullanım özelliğine sahip.

Sony DSC-HX300 İNCELEMESİ

Ele oturan ergonomik bir tasarıma sahip olması rahat kullanım imkânı sunuyor. Üzerindeki ekran da hareket edebilen bir yapıda dizayn edilmiş. Ancak ekran sadece yukarı ve aşağı doğru hareket ediliyor. Sağa veya sola doğru hareket ettirebilmek mümkün değildir. Yukarıdan aşağıyı çekerken ya da aşağıdan yukarıdaki bir nesneyi çekerken bu ekranın hareket etmesi büyük rahatlık sağlıyor. Bu ekranın büyüklüğünde tam 3 inch. Sony DSC-HX300 makinesinin çekim özelliklerinde ise yine en iyi performansı sağladığını görebilmekteyiz. Makine 20,4 mega piksel çözünürlüğe sahip. 50x optik zooma sahip olan bir makine olması sebebiyle açık alanda da harika fotoğraflar çekilmesine olanak sağlıyor. Fotoğrafların çekim kalitesinin yanı sıra çok kaliteli videolarda çekilebiliyor.

SONY CYBERSHOT DSC-HX300 İNCELEMESİ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cihazın bu kadar güzel çekimler yapmasına olanak sağlayan özelliği ise 1200 mm odak uzaklığının olmasıdır. Objektifi arzu edilirse düğme ile istenirse de elle çıkarılabilmektedir. Ancak elle çıkarılan objektif daha hızlı bir şekilde hazır olmaktadır. Makinenin üzerinde açıp kapanabilen bir flaş da mevcuttur. Flaşını açma için tek bir düğmeye basmak yeterlidir. Üzerindeki tuşlar dokunmatik değil fiziksel olarak tasarlanmış.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hazır çekim modları bir tuş ile kontrol edilebiliyor. Sony DSC- HX300 makinesinin ful hd fotoğraflar ve videolar çekme özelliği de bulunmaktadır. Video çekim sırasında fotoğraflar çekilmesine olanak sağlayan bir sistem de mevcut. Son teknolojilerle donatılmış bu makine 3 boyutlu fotoğraflar çekilmesine de olanak sağlıyor. Bataryası da mikro usb bağlantı kablosundan rahatlıkla şarj edilebiliyor.

Sony DSC-HX300 İNCELEMESİ 3

 

 

Etiketler

2 Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir