SONY CYBER-SHOT RX1 İNCELENMESİ

1

            Sony Cyber-Shot RX1 Sony’nin kompakt gövdeye tam kare algılayıcı sığdırdığı bir fotoğraf makinesidir. Sony RX1 35 mm f2.0 lens ile piyasaya sürülmüştür. Bulunduğunuz ortamda aydınlatmanın yetersiz olduğunu mu düşünüyorsunuz? O halde son derece başarılı çekimler yapabilmek için Sony Cyber-Shot RX1 almanız önerilmektedir. Küçük bir yapıya sahiptir; diyaframı 1,2’dir. Full frame algılayıcıya sahip olan bu fotoğraf makinesi türünün tek örneğidir. Algılayıcı büyük olduğu için fotoğraf çekimleri yaparken son derece net görüntüler elde edebileceksiniz.

Sony Cyber-Shot RX1 İncelemesi

Sony Cyber-Shot RX1 zeis 2,0 objektifi bulunmaktadır. Bu fotoğraf makinesi ile bir fotoğraf çekerken fotoğrafı kareden kareye alarak çektiğiniz resmin son derece mükemmel olmasını sağlamaktadır. Bu fotoğraf makinesinin 24,3 mega piksel algılayıcısı bulunmaktadır. 1/4000’ e kadar şatır özelliği bulunmaktadır. 5 pps’ye kadar seri çekim özelliğine sahiptir. 60 kare video çekim özelliği bulunmaktadır. Diyafram açıyı ayarladığından çok önemlidir. Bu nedenle 2,0’lık diyafram bu makine için çok uygundur.

 

Sony Cyber-Shot RX1 ile çekim yaparken yakın çekim için kullanabileceğiniz markı bulunmaktadır (çiçeği böceği bu ayar ile iç içe çekebilme olanağınız bulunmaktadır). Ayrıca bu makine de sonsuz ayarı da bulunmaktadır. Ondan yararlanarak da çok güzel çekimler yapabilirsiniz. Fotoğraf makinesinde diyafram ayarı da fotoğraf makinesini mükemmel kılan özellikler arasında yer almaktadır. Fotoğraf makinesinin ön kısmında bulunan otomatik ve dinamik manuel netleme özellikleri de fotoğraf çekimlerinizi son derece kolaylaştırmaktadır.

SONY CYBER-SHOT RX1 İNCELENMESİ

Fotoğraf çekmek Sony Cyber Shot ile artık çok eğlenceli olacak. Görüntü netliği ve kalitesi ile stüdyoda başarılı resimler çekiyor hissine kapılabilirsiniz. Video özelliği sayesinde görüntülerinizi kayıt altına alabilir ve HD video çekiminin keyfini yaşayabilirsiniz. Yüksek algılayıcılar ile net fotoğraflar elde edebilirsiniz.

One Response

  1. recep

    Fotoğraf çekmek benim için zaten eğlenceli bir şey ama bunla daha eğlenceli olacağına eminim tasarımıda güzel olmuş eski kamera görünümü güzel olmuş.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir