SONY A99 İNCELEMESİ

Sony son yıllarda bilgisayar ve mp3 alanında yakaladığı başarılarını fotoğraf makinesi alanında da yakalamayı başarıyor. Bir fotoğraf makinesinden çok ötede cihazlar üreten Sony ürünlerinin kalitesi ile her zaman gözde markalardan biri olmayı başarıyor.

Sony a99 incelemesi 3

En son çıkardığı Sony fotoğraf makinelerin belki de en gelişmiş özelliklere sahip olanı Sony A99 oluyor. 99 sayısının önündeki A harfi aslında alpha anlamına geliyor. Özel bir sensore sahip olan bu ürün tam da profesyonel fotoğrafçıları hedef alıyor. Kare şeklin olan bu sensor 24,4 mega piksel çözünürlükte sunuluyor. Sony kendi üretim olan bu sensoru ilk kez Sony A99 modelinde kullanıyor. Fotoğraf çekimlerinde flaş ve sensorlara hız da ekleniyor ve hızlı bir çekim yapılmasına olanak sağlıyor.

Sony a99 incelemesi 2

Cihazın üzerinde 3 inç boyutun da bir de ekran bulunuyor. Bu ekran tam 1,2 milyon piksel görüntü kalitesi sağlıyor. Bu ekranın dönebilir olduğunu da belirtmekte fayda var. Hangi açıdan istenirse kolaylıkla çekim yapılabiliyor.

Sony a99 incelemesi 1

Video kayıt alanında da ful hd kalitesini sunan cihazın birde kulaklık ve mikrofon girişi bulunuyor. Sony her zaman ürünlerde kullandığı sağlam kaplama malzemeleri ile tanınıyor. Bu üründe de aynı sağlamlıktan vazgeçmemiş hem hafif hem de sağlam bir makine piyasaya sunmuş makinenin boyutları biraz büyük gibi görünse de ağırlığı sadece 733 gram.  Sony A99 ürününde ergonomik bir tasarım düşünülmüş bu tasarım sayesinde kolay bir tutuş sağlanabiliyor. Üstelik en çok kullanılan tuşlar başparmakların hemen yanında konumlandırılmış olarak sunuluyorlar.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir