Geçtiğimiz aylar içerisinde sizlerin oylamasına sunduğumuz; “Sizce en iyi akıllı telefon hangisi?” isimli anketimizin sonuçları belli oldu. Bugünkü yazımızda sizlerin oylarıyla belirlenen ve sıralamaya giren akıllı telefonlardan bahsedeceğiz.

Sizce en iyi akıllı telefon hangisi

924 takipçimizin katıldığı ankete 13 oy alarak yedinci sıradan giriş yapan cihaz BlackBerry Z10 oldu. Bir zamanlar çıkardığı akıllı telefonlar ile piyasayı kasıp kavuran BlackBerry ailesi Z10 modelli cihazı ile tekrar eski günlerine dönecekmiş gibi gözüküyor. Anketimizde 65 oy alarak altıncı sırada kendine yer bulan Nokia Lumia 920 Windows Phone işletim sistemi sayesinde Android işletim sistemine sahip cihazlar ile baş ediyor.

HTC One

70 oy ile listemizin beşinci sırasında yer alan LG Optimus G’nin bu kadar aşağılarda yer alması bizi şaşırttı diyebiliriz. 144 oy ile listemizin dördüncü sırasında bulunan isim HTC One. Gerek teknik özellikleri gerekse fiyatı ile kullanıcıları tarafından oldukça tutulan HTC One bu yeri fazlasıyla hak ediyor diyebiliriz.

iPhone 5

Anketimizde 171 oyla üçüncü sırada bulunan isim ise Apple iPhone 5 oldu. Güçlü teknik özellikleriyle kullanıcıların beğenisini toplayan iPhone 5 fiyatının yüksekliği sebebi ile kullanıcıları bir hayli zorluyor. 197 oyla ikinci sırada yer alan Sony Xperia Z, bizi şaşırtmadı diyebiliriz. Son yıllardaki ataklarıyla atağa kalkan firma hem teknik özellikleri hem de fiyatıyla kullanıcıları cezb ediyor.

Sony Xperia Z

Geldik anketimizin liderine. 264 oyla rakiplerine fark atan Samsung Galaxy S4 listemizin birinci sırasında yer alıyor. Geçen seneki internette yapılan anketlerde de birinciliği kimseye kaptırmayan Galaxy ailesi, geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu S4 ile de yerini koruyor. Güçlü donanımı ve teknik özellikleri ile birçok kullanıcının beğenisini kazanan cihaz kendi alanındaki birçok devi geride bırakarak yine zirvenin sahibi oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir