Bugüne kadar piyasaya sunduğu beyaz eşya ve elektronik ürünlerde dünyanın bir numarası olduğunu kanıtlayan Samsung birçok alanda yatırımlarına devam ediyor. Sitemizdeki haberlerimizde Samsung’un genellikle akıllı telefonları ve akıllı saatleri ile ilgili haberlere yer verdik. Ancak Güney Kore menşeli firmanın iddialı olduğu başka alanlar ve ürünlerde var. Bugünkü haberimizde Samsung’un en iddialı olduğu alanlardan birisi olan fotoğraf makinelerini incelemeye karar verdik. Samsung geçtiğimiz seneden itibaren “aynasız fotoğraf makinelerini” piyasaya sundu. Bugünkü haberimizde bu ürün gamının en iyi temsilcisi olduğunu düşündüğümüz Galaxy NX (EK-GN120)’yi enine boyuna incelemeye çalışacağız.

Galaxy NX inceleme1

Samsung’un alanındaki en iddialı fotoğraf makinelerinden biri olan Galaxy NX (EK-GN120)’ün teknik özelliklerinden kısaca bahsedelim. Bilindiği gibi DSLR makinelerinde önceleri aynalı sistemler kullanılmaktaydı. Geçtiğimiz seneden itibaren aynasız kameraların kullanım oranları oldukça fazla artış gösterdi. Aynasız kameralar donanınım ihtiyacına gereksinim duymadığı için ışığı sensöre direkt iletebilmekte ve ışık süzmesinin kaybı bir durumu engellemektedir. Bu nedenle aynasız kameralar aynalı kameralara göre daha fazla keskin renk verebilmektedir.

Samsung Galaxy NX (EK-GN120)’de aynasız fotoğraf makinelerinden bir tanesi. Cihazın teknik özelliklerini ise kısaca şöyle özetleyebiliriz; Sim kart yuvası ve Micro SD hafıza kartı desteği (Bu sayede 3G bağlantısı ile kameranın mobil bir cihaza dönüşmesi sağlanmış), Android 4.2.2 işletim sistemi, Android bir telefonla (görüşme hariç) ne yapabiliyorsanız her şeyi yapabilme imkanı, büyük bir pil (4360 MAh), 4.77″ scLCD Ekran, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, 1.6 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Exynos işlemci ve 2 GB sistem belleği (RAM), 20.3 MP çözünürlüğü ve APS-C CMOS Sensör, RAW resim desteği, 16 GB Hafıza, Full HD 30 kare/saniye video çekim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir