Samsung Ultra HD kavisli TV ailesini büyütüyor!

Televizyon dünyasında yeni yeni yer edinmeye başlayan Kavisli TV’ler farklı bir görüntüleme deneyimi sunması açısından pek çok kullanıcının ilgisini çekiyor. Bir hayli yüksek fiyata sahip bu TV’ler ülkemiz pazarına da girmiş durumda. Kavisli TV sektörünün öncüsü konumunda yer alan Samsung bu yıl duyurmuş olduğu HU8290 Kavisli TV ailesine iki yeni ürününü daha ekleyerek tanıtımını gerçekleştirdi.

Samsung Ultra HD İnceleme

55 ve 65 inç ekran büyüklüğüne sahip olan TC’lerde Ultra HD (3840 x 2160p) çözünürlüklü LCD ekran kullanılmış. TV’nin kavisli olması olduğundan daha büyük bir ekranı karşınızda görmenizi sağlıyor ve derinlik hissini arttırıyor. Samsung’un kullandığı bu derinlik teknolojisi sayesinde 3D teknolojisinden gözlük takmadan yararlanılabiliyor.

Ultra HD yayınları izleyebilmenizi sağlayan TV’lerde ayrıca Samsung’un mevcut akıllı televizyonlarında yer alan içerikleri de izleyebiliyorsunuz. İzleyicilerin hiçbir ayrıntıyı kaçırmaması için çok hızlı, tempolu, aksiyon ve spor sahnelerini 1000 Hz CMR kare hızı ile yakalama, geleceğe odaklı bir video codec bileşeni UHD HEVC ve HDMI 2.0 standartlarının yer aldığı bu iki güzide TV’nin fiyatları da açıklandı.

Samsung’un 55 inç ekrana sahip olan modeli 3.099 Euro (8.680 TL) iken; 65 inçlik modeli ise 4.499 Euro (12.600 TL)’dan satışa sunulacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir