Samsung Super AMOLED ekrana sahip Galaxy S Tab modellerini çıkartacak!

Dünyaca ünlü analiz şirketi IDC tarafından geçtiğimiz günlerde 2014 yılının birinci çeyreğinde, Samsung’un ilk 3 aylık dilimde 11.2 milyon tablet sattığı açıklanmıştı. Güney Koreli üretici firmanın bu alandaki en önemli rakibi olarak gösterilen Apple ise 16.4 milyon iPad satarak birinci çeyreği lider tamamladı. Apple her ne kadar ilk çeyreği birinci olarak tamamlamış gözükse de, geçtiğimiz yıllara oranla pazar payında bir düşüş yaşadığı gözüküyor ve Apple ile Samsung arasındaki fark her geçen dönemde azalmaya başlıyor.

Galaxy S Tab İnceleme

2014 yılı için tablet kategorisine oldukça iddialı bir giriş yapan Samsung, Ocak ayında düzenlenen CES 2014 fuarında Galaxy Tab Pro serisini ve 12.2 inç ekrana sahip Galaxy Note Pro modelini kullanıcılarıyla buluşturdu. 4. Nesil Galaxy Tab serisiyle orta ve giriş seviyesindeki pazar payını hedefleyen Samsung, 2014 yılında tablet ürün yelpazesini daha genişletmeye hazırlanıyor.

Samsung’un bir süredir AMOLED ekranlı tabletler üzerinde çalıştığı biliniyordu. Bu yılın ikinci yarısında tanıtımı gerçekleşecek olan Super AMOLED ekranlı tabletler Galaxy S Tab serisi altında tüketicilerin beğenisine sunulacak. AnTuTu testlerinde ortaya çıkan farklı tabletlerin teknik özellikleri de ortaya çıkmaya başladı.

Galaxy Tab S serisi 8.4 ve 10.5 inç olmak üzere iki farklı model ile satışa sunulacak. Tabletler WQXGA (2560 x 1600p) ekran çözünürlük seviyesine sahip olacak. Bunun yanı sıra; 4+4 çekirdekli Exynos 5420 (1,9 GHz dört çekirdekli Cortex-A15, 1,3 GHz Cortex-A7) işlemci, altı çekirdekli ARM Mali-T628 grafik işlemcisi, 3GB RAM, microSD kart desteği, 8MP arka kamera, Bluetooth 4.0, kızılötesi portu, Android 4.4 KitKat ve TouchWiz Magazine kullanıcı arayüzü tabletlerin diğer teknik özellikleri olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir