Geçtiğimiz aylarda görüntüleri ve inceleme videoları internet dünyasına sızan Galaxy S5 Active nihayet resmiyet kazandı. Cihazın teknik özelliklerine baktığımızda Galaxy S5’ten pek farklı olmadığını ancak tasarım açısından ciddi manada değişiklik yaşadığını görüyoruz. Galaxy S5 Active’de 5.1 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekrana yer verilmiş. Cihazın işlemci biriminde ise  2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 MSM8974AC kullanılmış.

Galaxy S5 Active 2GB RAM, 16 GB depolama ve 64 GB’ye kadar hafıza kart desteği sunuyor. Geçtiğimiz yıl duyurulan Galaxy S4 Active modelinde kamera özelliğini Galaxy S4’ten daha aşağıda tutan Samsung, bu defa farklı bir strateji izleyerek Galaxy S5 ile Galaxy S5 Active’in kamera özelliklerini aynı kılıyor. 16MP çözünürlüklü kameraya yanı zamanda Aqua çekim modunun da eklendiğini görüyoruz.

Samsung S5 Active inceleme

Samsung Galaxy S5 Active’nin en dikkat çeken özelliği ise şüphesiz ki dayanıklılığı. IP67 sertifikasına sahip olan cihaz 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar su geçirmiyor, 810G sertifikası sayesinde ise düşme ve darbelere karşı dayanıklı bir yapı sergiliyor. Metal kaplamanın tercih edildiği telefon 8.9mm kalınlığında ve 170 gram ağırlığında.

Yeşil, gri ve kırmızı renk seçenekleri ile piyasaya sunulan akılı telefon ilk olarak sadece Amerika’da AT&T operatörü tarafında satışa sunuldu. Cihaza sahip olmak isteyenler sözleşmeli olarak 200 dolardan veya dilerse 715 dolar peşin ödeyerek satın alabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir