Samsung S III için beklenen resmi açıklama sonunda geldi!

Geçtiğimiz hafta içerisinde SamMobile sitesinin ortaya çıkardığı bir belgede, Galaxy S III’ün uluslararası versiyonu için Android 4.4 güncellemesinin iptal edildiğini görmüştük. 2 GB RAM’e sahip LTE destekli Galaxy S III için yayınlanan güncelleme her ne kadar kullanıcıları umutlandırsa da, yapılan son resmi açıklamayla Galaxy S III’ün 3G versiyonunun Android 4.4 güncellemesi dışında tutulduğu açıklandı.

Samsung S III 4.4

SamMobile sitesinde yayınlanan yeni bir gelişmede Samsung cephesinden yapılan resmi bir açıklamaya yer verildi. Bu açıklamada Galaxy S III I9300 modeli ve Galaxy S III mini’nin Andorid 4.4 güncellemesinden faydalanamayacağı ifade ediliyor. Samsung’un iddiasına göre bahsi geçen iki telefonda da yer alan 1 GB RAM telefondaki bazı donanım gereksinimleri için yeterli değil. Bu nedenle iyi bir tüketici deneyimi yaşatmıyor. Sonuç itibariyle Galaxy S III ve Galaxy S III mini için resmi güncelleme desteği son bulmuş oldu. Her iki cihazı kullanan kullanıcılar, bundan sonraki süreçte yeni Android sürümlerini özel ROM yükleyerek tecrübe edebilecekler.

Piyasada 512MB RAM’e sahip Android 4.4 KitKat ile çalışan birçok telefonun tanıtımı gerçekleştirildi. Kimi donanım sürücülerinin üretici firma tarafından güncellenmemesi anlaşılabilir bir durum olsa da 1GB RAM’in Android 4.4 ve TouchWiz arayüzü için yeterli seviyede olmaması kafaları karıştırıyor. Google’ın mevcut güncelleme noktasında nasıl bir tepki vereceği ise merak konusu.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir