SAMSUNG NX300 İNCELEMESİ

1

Yeni bir fotoğraf makinesi almak istiyorsanız Samsung NX300 kaçırılmayacak özellikte bir makinedir. Akıllı fotoğraf makineleri arasında yer alan bu cihaz Wi fi özelliği sayesinde ölümsüzleştirdiğiniz anları paylaşma imkânı da sağlamaktadır.

Makinenin üst kısmında bulunan Direct Link tuşuna bastığınızda çektiğiniz bu fotoğrafı paylaşabileceksiniz. Bu tuşa dokunduğunuzda karşınıza birtakım yönergeler çıkacaktır. Bu yönergeleri takip ettiğinizde Samsung’a ait olan Auto Share uygulamasının kurulu olduğu bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonlarınıza fotoğraf makinesinin eşleştiğini göreceksiniz. Eş zamanlama tamamlandıktan sonra çektiğiniz bu fotoğraflar eşleştirdiğiniz cihazlara anında iletilecektir.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

            Teknik özellikleri bakımından 20,3 MP bir Aps- Cmos sensör sahiptir. Hibrit otomatik algılama sayesinde daha hızlı ve daha kaliteli fotoğraflar çekmenize imkân sağlamaktadır. 1/6000 saniyelik deklanşör hızı sayesinde her kareyi anında yakalama fırsatı sunan Samsung NX300 otomatik odaklanma sayesinde bulanıklığı da ortadan kaldırmaktadır. 3.3 inçlik amoled eğimli dokunmatik ekrana sahip olan bu cihaz doksan ve kırk beş derecelik açılarla yukarıya ve aşağıya çevrilebilir. Bu sayede güzel ve farklı kareler yakalamak için pozisyondan pozisyona girerek canınızı yakmaya gerek kalmaz. En önemli özelliğinden bir tanesi de 3 boyutlu film ve fotoğraf yakalama özelliğine sahip merceği olmasıdır. Mercekleri değiştirilebilir olduğu için 45mm F1.8 2D/3D özellikte lens kullanıldığı zaman 3 boyutlu fotoğraf ve video çekimi gerçekleştirebilmektedir. Siyah, beyaz ve kahverengi kasa seçeneği bulunan Samsung NX300 batarya dâhil ağırlığı 280 gramdır. Boyutları ise genişliği 122 mm, yüksekliği 64 mm ve kalınlığı ise 41 mm’dir.

SAMSUNG NX300 İNCELEME

            Sadece kaliteli bir fotoğraf makinesi olmayan bu cihaz aynı zamanda DRİM e4 işlemcisi sayesinde 1080 piksel video kaydı yapabilmektedir. 20.3 mega piksel çözünürlüğü ve 3d uyumlu lensi sayesinde capcanlı fotoğraflar çekebilirsiniz.

One Response

  1. ekrem yılmaz

    canon’dan sonra ikinci tercihim samsung her zaman, benim canon makinayı camdan düşürdüm yeni bakıyorum bu daha güzel benim ölü canonumdan bunu alıcam.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir