Samsung Galaxy Young İncelemesi

Samsung Galaxy Young ürün tasarımı beyaz, pembe ve siyah olacak şekilde üç renkli olacak şekilde karşınıza çıkmaktadır. 97,5 gram ağırlığı bulunan bu telefon orta kalitedeki malzemeden yararlanarak tasarlanmış olup sol ve sağ yanında tuşlar bulunmaktadır.

Sol tarafındaki tuş ses kontrol tuşu; sağ tarafında ise güç kontrol tuşu bulunmaktadır. Telefonun kulaklık ve şarj girişi telefonun üst kısmında yer almaktadır; şarj girişinin bir kapak ile kapatılmış olması da son derece hoş bir detay olarak karşınıza çıkmaktadır. Telefonun bataryası 1200 mAh’dır. Telefonun arka kapağını çıkardığınız zaman karşınıza micro SD girişi çıkmaktadır. Telefonun ekran çözünürlüğü ise 320*240’dır. Ekranı 3 inç olan bu telefon 830 MHz’lik ARMv6 işlemci gibi düşük bir işlemci kullanılmaktadır.

Samsung Galaxy Young İnceleme

Samsung Galaxy Young 290 MB RAM bulundurmaktadır; ayrıca 180 MB dahili belleği vardır. Micro SD kart desteği ise 32 GB’dır. 7.2 Mbps HSDPA bağlantısından yararlanarak WAP ve EDGE bağlantı hızının çok üzerinde bir bağlantı hızından faydalanabilirsiniz. İnternet kullanımında opera ya da chrome gibi web tarayıcılarından faydalanmakta yarar vardır.

Samsung Galaxy Young özellikleri

 

Telefonun wi- fi ve bluetooth bağlantıları da bulunmaktadır. Bluetooth bağlantısı sayesinde arkadaşlarınızla hızlı bir şekilde dosya paylaşımında bulunabilirsiniz. GPS bağlantısı ve USB girişi de kalitelidir. Dokunmatik olan bu telefon 2 MP telefon çözünürlüğüne sahiptir. Gece ve iç mekan çekimleri o kadar da kaliteli değildir. Kısacası çözünürlük ve kamera kalitesi bakımından kalitesiz kabul edilen bir telefondur. Android 2.3 Gingerbread işletim sistemini barındırmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir