SAMSUNG GALAXY TAB 3 7.0 İNCELEMESİ

Samsung‘un bugüne kadar yaptığı en küçük tablet olan Samsung Galaxy Tab 3 7.0 kullanıcıların daha iyi kavraması açısından iyi düşünülmüş bir tablet. Ekran büyüklüğü adından da anlaşılacağı gibi 7 inch olarak tasarlanmış.

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 İNCELEME

 

Ekran çözünürlüğünün 1024 x 600 olması biraz üzücü olsa da genel olarak bakıldığında bir rahatsızlık vermiyor. Çift çekirdekli 1,2 gh’ lik bir hız kapasitesi sunması büyük tabletlerin yanında yavaş kalmasına neden olabiliyor. Ancak bu boyutlarda bir tablet için bu hızın yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Hafızasının ise 8gb olması pek sorun yaramıyor.

Çünkü micro sd kart yuvasının bulunması tabletin daha fazla depolama alanına sahip olmasını sağlıyor. İnternet bağlantısını wi-fi ile gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra 3g kullanarak da bağlantı sağlayabiliyor. Samsung galaxy tab 3, 4,1 android işletim sistemi ile birlikte geliyor. Bu akıllara neden android 4,2 işletim sistemi kullanılmadığı sorusunu getirse de kullanım sırasında bunu fark etmek kolay olmuyor. Ön ve arka olmak üzere iki adet kamerası bulunuyor. Bu kameralar gayet düzgün resimler çekseler de ön kamerasının 2 mg arka kamerasının da 3 mg olması biraz üzücü oluyor. Taşınılırlık açısından gayet güzel bir cihaz.

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 İNCELEME 1

Ağırlığının yalnızca 300 gram olması bu bilgiyi destekliyor. Uzun süreli kullanımlarda elleri rahatsız etmiyor. Pil ömründen bahsedecek olursak toplam kullanım süresinin 5,5 saat civarında olduğunu söylemek gerekiyor. Bu kullanım süresinin gayet yeterli geldiğini belirtmek gerekiyor. Ayrıca pili tam dolu olarak şarj etmek için 3 saat gerekiyor. Genel olarak baktığımızda cihazın boyutuna göre işlevlerinde sorun yaşatmadığını ve gayet güzel çalıştığını belirtmeliğiz. Zaten ürünün fiyatı da gayet makul olarak sunulmuş. Ülkemizde 350 ile 400 tl arasında değişen fiyatlarla kullanıcılarını bekliyor. Özellikle gençlerin daha çok rağbet göstereceği bir tablet olacak gibi görünüyor.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir