Teknoloji dünyasını yakından takip edenlerin merakla beklediği Samsung Galaxy S5 çıktı. Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S5’te kullanıcılarının mobil hayatını zenginleştirecek toplam 10 sensörün bulunduğunu biliyor muydunuz? Galaxy S5’te yer alan sensörler sayesinde günlük rutin işlerinizi çok daha rahat ve kolay yapabilmeniz mümkün. Galaxy S5; hareket ve yakınlık sensörü gibi kullanım kolaylığı sağlayan sensörlerinin yanı sıra, Parmak İzi Sensörü ile güvenlik ve Kalp Hızı Sensörü ile de sağlıklı kalma konularında yardımcı oluyor.

samsung galaxy s5

Kalp atış hızı sensörü

Kalp atış hızı sensörüne yer verilen ilk akıllı telefon olmayı başaran Galaxy S5 sayesinde artık kullanıcılar kalp atış hızlarını kolaylıkla takip edebilecekler. Arka kameranın altında yer alan sensörün üzerine parmağınızı koyarak S Health uygulaması sayesinde kalp atış hızınız ölçmek mümkün.

Parmak izi sensörü

Galaxy S5’te kullanılan parmak izi sensörü ile akıllı telefonların kullanımı güvenliği üst seviyelere çıktı. Cihazda parmağınızı ana sayfa düğmesine doğru kaydırarak kullanabileceğiniz bir parmak izi sensörü bulunuyor. Kullanıcılar cihaza 3 farklı parmak izi kaydedebiliyorlar. Bu sensör sayesine ana ekrana kilit koyabiliyor ve mobil ödeme işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.

Galaxy S5’te yer alan diğer sensörler ise şöyle; Barometre, Hall sensörü, RGB ortam ışığı sensörü, El Hareketi sensörü, Yakınlık sensörü, Jiroskop, Hareket sensörü, Jeomanyetik sensör.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir