Şüphesiz bu sene düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde en çok beklenen telefon Samsung Galaxy S5 oldu. Koreli üreticinin geçen yılın amiral gemisi olarak kabul edilen Galaxy S4’e göre daha iddialı bir model ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyordu. Birçok kişi de bu yüzden Galaxy S5’i merak ediyordu.

Fakat Samsung, 16 MP kamera, parmak izi okuyucu, kalp hızı ölçer tasarımı dışında yeni nesil amiral gemisi Galaxy S5 ile pek fazla bir yenilik sunmadı. Cihazın tanıtımının gerçekleştirilmesinin ardından şimdi de merak edilen konu Galaxy S5’in hangi fiyat aralığı ile pazara sunulacağı. Avrupa pazarlarından gelen bilgiler, cihazın resmi fiyatı hakkında bir takım ipuçları veriyor.

Samsung Galaxy S5 fiyatı

Örnek vermek gerekirse İngiltere’de Cloe UK tarafından ön siparişe sunulan 16 GB’lık Galaxy S5’in fiyatı 599 Pound (2 bin 175 TL) olarak belirlendi. İspanya’da Amazon tarafından ön siparişe sunulan Galaxy S5’in fiyatı ise 730 Euro (2 bin 190 TL) olarak belirlendi.

Aslında Samsung’un Galaxy S5’i geçen yılın amiral gemisi olarak kabul edilen Galaxy S4’e göre daha makul bir fiyattan satışa sunulması bekleniyordu. Ancak Avrupa’daki etiket fiyatlarına baktığımızda Galaxy S4’ten daha yüksek bir fiyatla satışa sunulduğunu görüyoruz. Görünen o ki Samsung’un yeni nesil amiral gemisini almak o kadar da kolay olmayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir