Samsung Galaxy S5’in eski modellerinde bulunmayan yeni özellikleri!

Android dünyasının yeni yıldızı olmaya hazırlanan Samsung Galaxy S5, selefi Galaxy S4’e göre çok yeni özellikleri bünyesinde barındırıyor. En dikkat çeken yeni özellikleri ise kalp atışı sensörü ve parmak izi tarayıcı özelliklerinin yer alması.

Bildiğiniz gibi parmak izi tarayıcı özelliği dünyada ilk değil. Aynı özelliği daha önce iPhone 5S ve HTC One Max akıllı telefonlarda kullanmıştı. Fakat Galaxy S5 kullanılan bu özellik farklı ve benzersiz bir uygulamaya sahip. Bugünkü haberimizde sizlere Samsung Galaxy S5’in tüm yeni özelliklerinin listesini sunacağız.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Öncelikle Samsug Galaxy S5’in yepyeni bir tasarım ile oluştuğunu söyleyelim. Şirket cihazın tasarımında plastik bir malzeme kullandı fakat delikli arka deseni, Galaxy Note 3’ün dikişli deri tasarımından oldukça farklı. Galaxy S5’in diğer yeni özellikleri ise şu şekilde;

Parmak Tarayıcı: Ev düğmesine gizlenmiş parmak izi tarayıcı özelliği ile telefon kilindini açmak artık çok kolay. Ayrıca bu özellik biyometrik kimlik doğrulama ve güvenli mobil ödeme işlemleri için tasarlanmış.

Kalp Atışı Sensörü: Geliştirilmiş sağlık uygulaması Galaxy S5’in yeni özelliklerinden biri. Cihaz pedometre, diyet ve egzersiz özelliklerinin yanı sıra LED Flaş ile birlikte dahili bir kalp hızı monitörü bulunuyor.

Su Geçirmez Kasa: Cihaz suya ve toza dayanaklı olma özelliğine sahip. Bu kasa sayesinde cihaz yarım saat boyunca üç metre derinlikte suya karşı dayanabiliyor.

Bu özelliklerin dışında Galaxy S5; 16 MP kamera, Snapdragon 801 işlemci, LTE- Advanced destek, Download Booster, Yeni TouchWiz kullanıcı arayüzü, 4K video kayıt ve yeni renk seçeneklerine (mavi, bakır, siyah, beyaz) sahip.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir