Samsung Galaxy Note 3 Lite’nin üretimi artık başladı!

Son yıllardaki teknolojik atılımlarıyla telefon piyasasında hızlı yükselişine devam Samsung, bilindiği gibi Galaxy S4 adı altında birçok versiyonunu tüketiciler ile buluşturmuştu. Güney Koreli üretim devi Galaxy Note 3 ile de bu stratejisini devam ettirmeyi planlıyor.

Güney Koreli üretici Galaxy Note 3’ün mini, Active gibi seçeneklerini üretmeyecek ancak hızla gelişmekte olan pazarlar için bunun yerine farklı bir metot seçecek. Buna göre Samsung, Galaxy Note 3’den daha ucuz ve teknik özellikleri bir miktar azaltılmış başka bir model üretecek. Böylelikle bütçelerini düşen takipçilerine bir kolaylık sağlamış olacak.

Samsung Galaxy Note 3 Lite İnceleme

Bu konu ile ilgili Güney Kore medyasında sıkça haberler duymak mümkün. Son çıkan haberlere göre ise Samsung’un Galaxy Note 3 Lite’lı üretmeye başladığı iddia edildi. Ortaya atılan iddialar sadece bununla da kalmıyor. Yayınlanan bildiride telefonun tanıtım tarihi için şubat ayında gerçekleşmesinin planlandığı ve tanıtım olarak da MWC 2014 etkinliği işaret edildi. Önümüzdeki senenin Mart ayı içerisinde satışa sunulması planlanan telefonun tüm Galaxy Note 3 satışlarının %30’luk dilimini oluşturması bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 3 Lite inceleme1

Samsung’un yeni modeli Galaxy Note 3’ün ucuz olması teknik özellikleri bakımından birazcık arındırılmış olması ile ilgili. Bu sebepledir ki telefon AMOLED yerine LCD panel kullanımına yer verilecek. Kamerasının ise 8 MP olacağı tahmin ediliyor. Üründe henüz hangi işlemcinin kullanılacağı kesin olarak bilinmiyor. Ancak Snapdragon 800 ya da Exynos 5420 işlemcinin kullanılmayacağı yüksek ihtimal gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir