SAMSUNG GALAXY NOTE 3 İNCELEMESİ

9.1
User Score: 9.6 (2 votes)

İşlemci Hızı: 9
Kamera: 9.2
Ekran: 9.2

Samsung her geçen gün kendini aşarak ve yenilikler yaparak telefon pazarında yer edinmeye devam ediyor. Sunduğu yeni gelişmeler kullanıcıların es geçemeyeceği türden olmaya devam ediyor. En son modellerinden biri olan Samsung Galaxy Note 3 incelememiz için konuğumuz oldu işte size aktarabileceğiniz detaylar. İlk olarak tasarımına göz gezdirelim. Genişletilmiş ekranı ile tek elle kullanımı zorlaştırsa da görüntü kalitesi açısından Galaxy Note 3 iyi bir performans sunuyor. Kaplama malzemesi olarak poly karbonat kullanılıyor.
SAMSUNG GALAXY NOTE 3

 

Oldukça sağlam olan bu malzeme kullanım rahatlığı sağlasa da plastik görünümü yüzünden telefonu kalitesiz gösteriyor. Telefonu arka kapağı çıkarılıp takılabilir. Kapağın hemen altında micro sim kart yuvasına rastlıyoruz. Ayrıca micro sd yuvası da telefonun üzerinde bulunuyor. Bu sayede telefon 64 Gb ek hafızaya sahip olabiliyor.

Samsung Galaxy Note 3

Ekranın büyüklüğü 4,8 inch. 1280×720 çözünürlük sunuyor. Bizim açımızdan biraz çözünürlüğü az geldi ama kötü diyerek haksızlık yapmak da istemeyiz çünkü gün ışığında gayet güzel bir kullanım imkânı sunmayı başardı. Kamera performansı ise gayet tatmin edici. 8 Mp arka kamerası led flash ile desteklenmiş.

Hem gündüz hem de gece çekimlerinde başarılı sonuçlar alıyoruz ancak az ışıklı ortamlarda flaşlı kullandığımızda istediğimiz gibi bir performans sağlayamadık. Samsung note 3 tercih edilebilen diğer bir özelliği ise yaşattığı müzik deneyimi. Müzik çaları ile güzel bir performans sunan telefon paket içinde gelen kaliteli kulaklığı ile harika bir müzik keyfi yaşamak isteyenler için birebir. Telefon 11 saat konuşma, 790 saat ise bekleme süresi sunuyor. Bu rakamlar elbette ki ekran parlaklığının tam açılması ile biraz daha azalabiliyor ama yine de pil ömrü bizden tam not almayı başardı.

Telefon 4,0 işletim sistemi ile yüklü geliyor arzu edilirse bu daha sonra 4,1’e güncellenebilir. Telefonda pek çok yenilik sunulduğu söylendi ve bizde bunları denemeye çalıştık. İlk olarak Iphone ile hayatımıza giren sesle kontrolün artık Samsung tarafından da kullanılmaya başlamasından bahsedelim.

Her ne kadar Voice kontrol Türkçe dil desteği sunmasa İngilizce konuşmalarda fena bir performans sunmadı. Telefona eklenen diğer bir özellik ise bir bilgisayar gibi hareket edebiliyor olması. Buna picture-in-picture özelliği adı verilmiş. Yani video izlerken aynı anda internette sörf de yapabiliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir