SAMSUNG GALAXY NOTE 10,1 İNCELEMESİ

2

Hayatımızı kolaylaştıran teknoloji harikası ürünlerin arasında Samsung Galaxy Note 10,1 yer almaktadır. Kalemle çizim yapma gibi önemli bir özelliğe sahip olan bu cihaz 10,1 inçlik bir ekrana sahiptir. Bu tablette sadece kalem yok kalemle birlikte kalem destekli uygulamalara da yer verilmiştir.

Geniş bir ekrana sahip olan bu cihaz 1280 x 800 piksel çözünürlükteki hd kalitesindeki videoları sorunsuz olarak oynatabilmektedir. LCD ekranının yanında Google Android 4.0.4 işletim sistemine sahip olan Samsung Galaxy Note 10,1 1,4 GHz hızında olan dört çekirdeğe sahip Exynos işlemci tarafından çalıştırılıyor. Bu özelliklerin yanında hareket sensoru ve gyro algılayıcısı da bulunmaktadır. Bluetooth 4,0 versiyonu ile diğer cihazlarla veri alışverişi yapılabilmekte. Samsung Galaxy Note 10,1’in sistem belleği 2 GB olmakla birlikte depolama alanı 16 GB, 32 GB ve 64 GB olarak değişiklik gösterebiliyor.

SAMSUNG GALAXY NOTE 10,1 1

Micro SD kartlar kullanılarak hafızası 64 GB’ye kadar çıkarılması mümkün. Gayet şık bir görünüme sahip olan bu cihaz boyut olarak da çok kullanışlıdır. 600 gram ağırlığı bulunan cihazın yüksekliği 180 mm, genişliği 262 mm ve kalınlığı da 8,8mm’dir. Renk seçeneği olarak inci beyazı ve siyah olmak üzere iki renklidir.

Arkada ve önde olmak üzere iki kameraya sahip olan Samsung Galaxy Note 10,1’in arkadaki kamerası 5,0 MP iken öndeki kamerası da 1,9 MP. Otomatik odaklanma özelliğine sahip olan kamerasında karanlık ortamlarda daha iyi fotoğraf çekebilmek için LED flaşa da sahiptir. En önemli özelliği olan kalem sayesinde dokunmatik ekranına istediğiniz şekilleri çizebilirsiniz. Örneğin üçgen çizmek istediniz fakat biraz eğik oldu. Cihaz bunu algılayarak üçgeni düzgün bir şekle getiriyor. Ayrıca ekranı ikiye bölerek bir tarafta maillerinizi kontrol ederken diğer taraftan Word sayfanıza yazı yazabilirsiniz.

2 Responses

  1. alp

    Samsung Galaxy Note 10,1 kalemle çizim yapma gibi önemli bir özelliğe sahip olması iyi bence bu cihazın 10,1 inçlik bir ekrana sahip olması ise bambaşka. Bu tablette sadece kalem yok kalemle birlikte kalem destekli uygulamalara da yer verilmesi hoşuma gitti.Geniş bir ekrana sahip olan bu tablet hd kalitesindeki videoları sorunsuz olarak oynatabiliyormuş. LCD ekranının yanında Google Android 4.0.4 işletim sistemine sahip olan Samsung Galaxy Note 10,1 1,4 GHz hızında olan dört çekirdeğe sahip Exynos işlemci tarafından çalışması ise bambaşka birşey. Bu özelliklerin yanında hareket sensoru ve gyro algılayıcısı da bulunması güzel birşey. Bluetooth 4,0 versiyonu ile diğer cihazlarla veri alışverişi yapılabilmekteymiş. Samsung Galaxy Note 10,1’in sistem belleği 2 GB olmakla birlikte ben şahsen 64 GB olanı alırdım.

    Cevapla
  2. kemal

    Kalemle çizim yapma özelliği iyi birşeye benziyo bence bu 10,1 inçlik bir ekrana sahip olması ise bambaşka.Kalem destekli uygulamalarda olmasını sevdim.LCD ekranı da var buda bambaşka bir şey alınır bu tablet ve her kuruşuna değer.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir