SAMSUNG ATIV SMART PC PRO İNCELENMESİ

1

Samsung’un çıkardığı tablet ürünleri arasında özellik ve tarsım olarak öne çıkan bir cihaz olarak Samsung ATIV Smart PC Pro, hem tablet hem de dizüstü olarak kullanılabiliyor. Klavyesi oldukça kullanışlı olan bu mükemmel ürünü kısaca sizlere tanıtmaya çalışacağım. Birçok tablette aradığımız fakat bir bütün halinde olmayan güzel özellikleri Samsung bu cihazda toplamış bulunuyor.

Samsung ATIV Smart PC Pro İncelenmesi

Samsung ATIV Smart PC Pro, tasarım noktasında çok şık bir tablet, klavyesinden ayrılabilme özelliğiyle daha hafif ve kulamla imkânı tablet severlere kendini sunuyor.  Ayrı olarak takılıp kullanılabilen klavyesi, ergonomik ve yazı yazarken kullanıcıyı sıkıntıya sokmayacak şekilde tasarlanmış olduğunu görüyoruz.  Tabletin üzerinde bulunan bir tane USB 3,0 girişi ile beraber, mini HDMI girişi bulunmaktadır. Kart girişi olarak da mini SD vardır. Kulaklık için ise 3,5 mm’lik bir girişi vardır.  Ayrıca ayrılabilen klavyesinde de 2 adet USB girişi bulunmaktadır. Diğer cihazlarda ki klavye doklarında pil ömrünü uzatabilen ek bir batarya bulunmasına rağmen Samsung ATIV Smart PC Pro’nin klavyesine konulmamış.

Samsung ATIV Smart PC Pro İncelenmesi 1

Samsung ATIV Smart PC Pro, teknik özellikleri ise şunlardır: Windows’un tabletlerde kullanmak üzere piyasaya sürdüğü Windows 8 işletim sistemi olarak çıkacak.  Ekran 11,6 inç büyüklüğünde olan bu cihaz full HD bir çözünürlüğe sahip olan tabletin kapasitif 10 dokunmatik ekranı bulunuyor. Çift çekirdekli İntel Core i5-3317U işlemcisi ve 1.70 GHz bulunan Samsung ATIV Smart PC Pro, bellek olarak da 4 GB Ram ve 128 GB hard disk kullanıyor. İşletim sistemi 64 bitliktir. Bu teknik özellikleriyle çok hızlı bir cihaz olduğunu gösteriyor.

Samsung ATIV Smart PC Pro, hem tablet hem de bilgisayar olarak kullanmak isteyenler için tam ideal bir cihazdır. Oyun oynamak isteyenler içinde, birçok oyunu kaldırabilecek teknik özelliklere sahiptir.

One Response

  1. recep

    Samsung ATIV Smart PC Pro, hem tablet hem de dizüstü olarak kullanılabiliyor olması güzel. Klavyesi oldukça kullanışlı olan bu mükemmel ürünü kısaca bizelere çok iyi tanıtmışsınız. Birçok tablette aradığımız fakat bir bütün halinde olmayan güzel özellikleri Samsung bu cihazda toplamış olduğuna sevindim.Samsung ATIV Smart PC Pro, tasarım noktasında çok şık bir tablet, klavyesinden ayrılabilme özelliğiyle daha hafif ve kulamla imkânı tablet severlere kendini sunuyor. Ayrı olarak takılıp kullanılabilen klavyesi, ergonomik ve yazı yazarken kullanıcıyı sıkıntıya sokmayacak şekilde tasarlanmış olduğunu görüyoruz. Tabletin üzerinde bulunan bir tane USB 3,0 girişi ile beraber, mini HDMI girişi bulunmaktadır. Kart girişi olarak da mini SD vardır. Kulaklık için ise 3,5 mm’lik bir girişi varmış. Ayrıca ayrılabilen klavyesinde de 2 adet USB girişi bulunduruyor. Diğer cihazlarda ki klavye doklarında pil ömrünü uzatabilen ek bir batarya bulunmasına rağmen Samsung ATIV Smart PC Pro’nin klavyesine konulmaması kötü bence.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir