PANASONİC LUMİX DMC-FT5 İNCELEMESİ

1

Fotoğraf makinesi değince akla belli başlı markalar geliyor. Panasonic markası da bu markaların en önde geleni. En son piyasa sunduğu Panasonic Lumix DMC-FT5 model fotoğraf makinesi ile bu alanda öncü olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Panasonic Lumix DMC-FT5 ‘in en çok dikkat çeken özelliği sağlam bir yapıda olması. Darbelere ve düşmelere karşı dayanıklılığı arttırılmış bir kaplama malzemesi ile kaplanmış. Genelde, tırmanma, dağcılık gibi zorlu koşulların sporları yapmaktan keyif alanlar düşünülerek tasarlanmış.

Panasonic Lumix DMC-FT5

İki metre yükseklikten düştüğü zaman makinede herhangi bir arıza olmuyor. Bu sağlam makine su altı yaşamını kaydetmek için de birebir. Ancak ciddi bir darbe alırsa servise götürüp su geçirme özelliğine baktırmak gerekir çünkü darbeler sonucunda su geçirmezliği zarar görebilir. Dalgıçlıkla uğraşan kişiler tarafından da rahatlıkla kullanılabilir çünkü makine su altında 12 metreye kadar su geçirmeyen bir özellikle donatılmış. Makineyi herhangi bir kılıfa koymadan su altında kullanmak mümkündür. Bu da makineyi herhangi bir fotoğraf makinesinden daha farklı kılmaktadır. Su altında kullanmaya göre tasarlandığı için lensi dışarı çıkmıyor. Sadece makinenin içerisinde hareket edebiliyor. Bu yüzden de zoom kalitesi beklenenin biraz altında bir sonuç verebilmektedir.

PANASONİC LUMİX DMC-FT5 İNCELEMESİ

Panasonic Lumix DMC-FT5 12 mega piksel bir çekim kalitesine sahip. Çekim kalitesini daha güzelleştirmek içi standart makinelerin içerisinde bulunan tüm özellikler bu modelde de bulunuyor. Makine en son teknoloji ile üretilmiş olmasına rağmen tuşları dokunmatik değil fiziki olarak tasarlanmış. Bu fiziki tuşlar sayesinde su altında daha rahat kullanılabiliyor. Bataryası çıkarılabilmektedir.

PANASONİC LUMİX DMC-FT5 İNCELEMESİ 1

Makinenin en güzel özelliklerinden biri de gps’sinin olması. Bulunduğu alanı birkaç dakika içerisinde haritada gösterebilmektedir. Menüsünde Türkçe seçenek de bulunuyor. Üzerinde 3.0 inch bir ekranı olan makine, turuncu, mavi, siyah ve gümüş renklerle satışa sunulmuş.

One Response

  1. alp

    Açık konuşayım bu fotoğraf makinesini daha önce 1-2 defa duymuştum şimdi öğrendimki önde giden markalardan biriymiş özellikleri okudum da güzel makine bence alınır mı diye sorarsanız alınır derim.Ev halkını ikna edersem alıcam bu makineyi.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir