PANASONİC HX-DC3 İNCELEMESİ

1

Panasonic video çekim ailesine yepyeni bir ürün daha ekledi. İsmi Panasonic HX-DC3 video kamera. Panasonic’in geçtiğimiz yıllarda çıkardığı ürünlerle benzerlik göstermekte ancak daha gelişmiş özellikler sunulmaktadır.Panasonic HX-DC3 ilk bakışta sahip olduğu dizaynı ile dikkat çekiyor. Oldukça şık tasarımı olan bu cihaz açılıp kapanabilen bir LCD ekrana sahiptir. Tek elle rahat kullanım imkânı da sunuluyor. Lcd akranı 3 inch büyüklüğünde. Bu ekran ile rahatça video çekmek ve izlemek mümkün.

Panasonic HX-DC3 1

Cepte taşınabilecek kadar ince olan bu kameranın en güzel özelliklerinden biri de bir saniyede kullanıma hazır olmasıdır. Ekranı açıldığında herhangi bir düğmeye basmadan çekim yapılabiliyor. Aynı şekilde ekran kapatıldığında da çekim sona eriyor ve makine kapanıyor. Bu özelliği ile anı yakalamak isteyenler için ideal bir makinedir. Bu kadar ince olmasına rağmen full hd çekim de yapabiliyor.

Panasonic HX-DC3 2

Panasonic HX-DC3 modelinin 16 mega piksel çözünürlükte fotoğraflar çektiğini belirtmekte fayda var. Yüksek çözünürlüklü makinenin 120x dijital zoom’u ile uzaktaki nesneler daha yakın bir şekilde çekilebiliyor. Ancak makinenin asıl amacı tabbi ki video çekmek. Ürünün bataryası çıkarılabiliyor. Ancak şarj etmek için bataryayı çıkarmaya gerek yor. Micro usb kablosu ile şarj cihazından ya da bir bilgisayardan şarj etmek mümkündür. Çekilen video ve fotoğrafları sd karta kaydeden Panasonic HX-DC3 cihazının hafızası 64 GB a kadar arttırılabilir. En güzel özelliği ise sadece 180 gram ağırlığında olması. Bataryası ve hafıza kartı dâhil sadece 180 gramlık bir ağırlığa sahip olan makine bu özelliği sayesinde uzun süre çekim yapıldığında bile kolları yormuyor.

Panasonic HX-DC3 4

 

 

Tuş takımı fiziksel olarak dizayn edilmiş. Zaten makineyi kullanırken bu tuş takımın rahatlığını görebilmek mümkündür. Tek elle kullanılmak üzere tasarlandığı için bütün tuşlar başparmağın altına gelebilecek şekilde konumlandırılmış oldukça şık ve kullanışlı bir makine olan Panasonic HX-DC3’ün renk seçenekleri de mevcut. Siyah ve beyazın yanı sıra kırmızı renkte seçeneklere arasında sunulmuş durumda.

Panasonic HX-DC3 4

 

One Response

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir