Oyun bilgisayarı denince artık aklımıza Asus GX500 gelecek!

Bilgisayar dünyasında sürekli değişimlerin görülmesi, her anlamda kullanılmasını da arttırıyor. Bundan önceki kuşak laptopların en büyük sıkıntısı, oyuna dayanıklı olmalarıydı. Ancak bu geleneği bozan Asus, yeni amiral gemisiyle bu geleneği bozarak, sınırların çizilmesini tamamen kullanıcılara bırakıyor. Asus GX500 ile dilediğiniz oyunları çekinmeden oynamanın keyfini yaşayacaksınız.

SONY DSC

Yeni nesil teknolojinin daha küçük boyutlarda daha fazla işlem yapmasını sağlamasıyla, laptopların pabucu dama atıldı tabirini kullanmak mümkündür. Ancak yine de oyun oynamak isteyenlerin tablet PC’lerde diledikleri gibi oyun oynayamaması, diz üstü bilgisayarlara yönelişi arttırmaya yetiyor. Bu anlamda üretilen yeni nesil laptoplara dikkat edildiğinde “Gamer” uzantılı isimlerle üretildiğini incelemek mümkündür. Oyun laptopu üretiminde başarılı ve en çok kendinden söz eden isimler, AlienWare ve Monster markalarıydı. Ancak bunların da fiyatları bir hayli yükseklerde uçuyor.

Yeni özellikleriyle atak yapan Asus ve MSI oyun laptoplarında özellikleri artırıp fiyatları düşürüyor. Asus GX500 serisi de bunlardan biri. Özelliklerine baktığınızda da bunu bariz bir şekilde fark edebilirsiniz. NX500 gibi 4K çözünürlüğü (3840×2160 piksel) ekran özelliğine sahip bir laptop. İntel i7 işlemci ile desteklenmesi de Asus GX500 laptopunu kullanmak adına iyi bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir