Oppo, Find 7’yi 29 Mayıs tarihinde satışa sunuyor!

Çin’de bulunan akıllı telefon firmaları 2014 yılı itibariyle yeni modelleri ile atacağa geçtiğini söyleyebiliriz. Çinli önemli firmalardan olan Oppo, son amiral gemisini Mayıs ayının sonlarına doğru satışa çıkartıyor.

Hatırlayacağınız üzere Mart ayında Find 7, yapılan özel bir basın toplantısı aracılığıyla tanıtılmış fakat cihazın çıkış tarihi ve fiyatı hakkında tam olarak net bilgi verilmemişti. Bugün Oppo firmasından yeni haberler gelmeye başladı. Oppo, Find 7 cihazını 29 Mayıs tarihinde Çin’de satışa sunmuş olacak. Yaklaşık olarak 565 dolar fiyatı olacağı söylenen cihaz, ülkesinde ne kadar rağbet görecek hep birlikte göreceğiz.

Oppo Find 7 çıkış tarihi

Fakat Oppo firması, ilk olarak ülkesinde satışını yapacağı Find 7’nin Avrupa pazarında ne zaman satışa çıkacağı hakkında yine bilgi vermedi. Fakat Avrupa pazarında bu cihazın satışa çıkmasını bekleyen takipçilerimiz için söylemeliyim ki, biz bu cihazın bu yılın sonlarına doğru Avrupa pazarına gireceğini düşünüyoruz.

Oppo’nun amiral gemisi Find 7’nin teknik özelliklerine gelin bir kez daha bakalım.

Find 7 hatırlayacağınız üzere 536ppi piksel yoğunluğunda 5.5 inç QHD ekrana sahip. Bu ekran 2560×1440 piksel çözünürlüğünde olduğunu da unutmayalım. Süper kasası bir yana, bu kasa içerisinde 3 GB RAM, 2.5 GHz hızında dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemcisi, Adreno 330 CPU bulunuyor. Ayrıca cihazın 32 GB’a kadar depolama alanı sunuyor ve microSD kart ile bu rakam 128 GB’a kadar çıkıyor. Yüksek boyutlu işlerle uğraşanlar için bu kart desteğinin çok cezbedici olduğunu söylemeliyiz. Son olarak ise Find 7’nin ön kamerasının 5 MP, arka kamerasının ise 13 MP olduğunu unutmayalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir