NOKIA LUMIA 625 İNCELEMESİ

Nokia akıllı telefon pazarında gözle görülür derecede yükselmeye devam ediyor. Son zamanlarda çıkardığı telefonlarla her seviyedeki kullanıcılara hitap etmeyi başarıyor. Son çıkardığı modeli ise inceleme fırsatı bulduk.

İşte Nokia Lumia 625 modelinin özellikleri: Elimize aldığımızda güzel bir tutuş hissi sağladığını gördük. Telefonun orta seviyedeki ve giriş seviyesindeki kullanıcıları hedef aldığını söyleyebiliriz.  Üstelik bu özelliklerde olmasına rağmen ekranının 4,7 inch büyüklüğünde olması oldukça sevindirici. Bu seviyede olduğunu bildiğimiz için ekranının 480×800 piksel çözünürlükte olmasına aldırış etmiyoruz. Çünkü bu özellikler de güzel bir görüntü kalitesi sunmayı başarıyor. Üstelik ekran Corning Gorilla Glass 2 ile çizilmelere karşı ekstra dayanıklı. Arka kapağı diğer Nokia modellerindeki gibi çıkarılabiliyor. Kapağın hemen altında micro sim ve micro sd kart yuvalarını görüyoruz. Elbette ki bataryası da çıkarılabiliyor. 8 GB dâhili hafıza barındırmasına rağmen bu hafızanın yalnızca 5 Gb’ı kullanılabiliyor. Ancak telefonun 64 GB’ta kadar hafızası artırılabilmesi güzel düşünülmüş bir ayrıntı.

NOKIA LUMIA 625 İNCELEME

Nokia lumia 625’te çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemcisinin kullanıldığını hatırlatalım. 1,2 Ghz işlemci hızı ile bizlerden geçer not almasa da bu fiyattaki bir telefon için bu hız yeterli olabiliyor.

Nokia’nın kendine özgü Windows Phone 8 işletim sisteminin kullanılması zaten bekleniyordu. Pil ömrü olarak bizden geçer not almayı başarıyor. Telefon diğer akıllı telefonların aksine bataryasını hızla tüketmiyor. 30 saat konuşma süresi vaat ediyor, biz kullanırken interneti yoğun olarak kullandık ve 7 saate kadar dayanan bir pil ömrü ile karşılaştık ki bu gayet sevindirici.

NOKIA LUMIA 625 İNCELEME 2

Üstelik Nokia Lumia 625 modeli 520 saate kadar bekleme süresi sunuyor. Ön kamerasının yalnızca 0,3 mp olması üzücü ama arka kamerası 5,0 mp olarak ön kameradaki eksiğini bir nevi tamamlıyor.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir