Nokia Lumia 1520 İnceleme

En yeni ve en iyi teknolojileri bir araya getirerek akıllı telefon kullanıcılarının beğenisine sunan Nokia yüksek donanımlara sahip olan ilk phablet olma özelliği taşımaktadır. Windows Phone 8 işletim sistemi kullanılan Nokia Lumia Nokia’nin en yeni teknolojilerle üretmiş olduğu ürünüdür.

Nokia Lumia 1520 inceleme1

Nokia’nın üretmiş olduğu en geniş ekrana sahip olan Lumia 1520 6 inçlik bir ekrana sahiptir. En büyük Windows phone’lu cep telefonu olan Lumia 1520’nin ekran çözünürlüğü ise 1080 pikseldir ve bu piksel yine tüm telefonlar arasında en yüksek çözünürlüklüdür. Bu telefonu alan kullanıcılar yüksek çözünürlük sayesinde telefonu kullanmaktan daha büyük bir keyif alacakladır. Ayrıca Lumia 1520’nin kasasının plastik olması ve renk çeşitliliğinin olması ürünün sağlam ve estetik bir görünüm sergilemesini sağlıyor. Plastik bir kasaya sahip olan bu phablette bir ilke yer verilerek nanosim çekmecesi de bulunmaktadır. Bunun için kullanıcılar bu aygıta ayrı bir sim kart almak durumunda kalmaktadırlar. Fotoğraflarını, videolarını, filmlerini ve ses kayıtlarını bu sim kartta saklayabilirler.

Nokia Lumia 1520

Akıllı telefonların hızlı çalışmasına imkan sağlayan Snapdragon 800 dört çekirdekli işlemci Lumia 1520’de de kullanılmıştır. Ayrıca 2 GB Ram bulunan Lumia 1520 telefonun çok daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Kullanıcılar bu özellik sayesinde tüm uygulamaları daha hızlı bir şekilde açabilmekte,  web’de daha hızlı bir şekilde gezinti yapabilmekteler. 6 inçlik bir ekrana sahip olan bu telefonun boyut olarak büyük olması telefonu iki elle kullanmaya itmektedir. Ayrıca Lumia 1520’nin ağırlığının 211 gram olması boyutuna nazaran daha hafif bir görünüme kavuşmasını sağlamıştır.

Lumia 1520’yi diğer telefonlardan bir adım öne çıkaran özelliğinden bir tanesi ise kamerasının çok yüksek çözünürlükte olmasıdır. 20 MP kamerasıyla profesyonel bir fotoğraf makinesi özelliği de taşıyan bu telefon kullanıcıların yeni bir fotoğraf makinesi alma isteklerinin önüne geçer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir