MSI SLİDER S20 İNCELEMESİ

2

Teknolojik ürünlerin sergilenip tanıtıldığı Tüketici Elektronik Fuarında (CES) 2013, MSI firmasında en son çıkardığı MSI Slider S20  teknoloji severlere tanıttı. Diğer tabletlere nazaran farklı özellikleri ile göze çarpan bu cihaz, hem tablet hem de dizüstü olarak kullanılabiliyor. Bu modelde MSI firması farklı olarak kayar klavye sahip tablet şeklinde üretmiş. Zaten Slider ismi de buradan geliyor.

MSI SLİDER S20 İNCELEMESİ

MSI Slider S20, dış tasarım özelliklerine baktığımızda ilk olarak Slider yani kayan klavye özelliği göze çarpıyor. Bu özelliği sayesinde tablet ve dizüstü olarak kullanılabiliyor. Diğer UltraBooklara nazaran klavye ve ekran kısmı ayrı olarak değil bir bütün olarak tek parça olarak yapılmış. Birbirinden ayrılmıyor. Bundan dolayı biraz ağırlığı var. Ama bu şekilde olunca tabletin klavyesini unutmuyorsunuz. Klavyesi ergonomik bir klavyedir. Ekran klavyenin ortasına oturduğu için ilk seferde kullanımda biraz sıkıntı çekebilirsiniz, fakat kısa bir sürede hemen aşlıyorsunuz. Beyaz renkte olan Slider yan tarafında 2 adet 3,0 USB bulunmakla beraber USB’ler ayrı şekilde konulmuş. Televizyona bağlanıp izleyebileceğiniz bir adet mini HDMI bulunmaktadır. Hafızasını arttırabileceğiniz SD kart girişi de bulunmaktadır.

MSI Slider S20, teknik özelliklerine de bakarsak, ekran boyutu 11,6 inç, ekran çözünürlüğü ise 1920×1080 dir. Çift çekirdek olan cihaz İntel Core i5 işlemci ile 1.70 GHz hıza sahip. Oyun severler için düşük ayarlarda bazı büyük kapasiteli oyunları oynatabiliyor. 2 adet 3,0 USB ile mini HDMI bulunuyor.

MSI SLİDER S20 İNCELEMESİ 1

Hard diski 128 GB olarak yüksek kapasiteye sahip. 8GB ram ile sistem belleği 1600 MHz olarak ayarlanmış.  Bağlantı özellikleri ise 802.b/g/n Wlan, Bluetooth ve Ethernet girişi bulunmaktadır. Ağırlığı 1 kg civarındadır. Kalınlığı ise 24 mm kadardır.  Dokunmatik ekranı 10 nokta kapasitif ekrana sahip olmakla hassas bir cihazdır. MSI Slider S20, daha piyasaya Ağustos ayında çıkacağı söyleniyor.  Heyecanla bekliyoruz.

Etiketler

2 Responses

  1. recep

    Kayar klavye dokunmatik ekran dış görünüş bu bambaşka bir şey daha önce ne gördüm ne duydum,sitede üründe çok güzel bence.

    Cevapla
  2. aylin

    aynen ya bence de çok güzel bende ne gördüm ne duydum alınır bu bilgisayar bence ama o size kalmış almanızı öneririm tasarlayanın eline sağlık.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir