Bugünkü oyunumuz grafik oyun severlerin merakla beklediği Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes. Oyunumuz daha önce E3’te bize gösterilen bir görev üzerine kurgulanmış. Oyunda E3 demosunda uzun uzadıya şahit olduğumuz bölümün tam halini oynayabilme fırsatını yakalıyoruz. Snake, dağların arasından sinsice tırmanarak, içerisinde hapishane bulunan bir karargâha girmeye çalışıyor. İşte tam bu sırada kontrol bize geçiyor ve macera başlıyor.

Yağmurlu bir havada başladığımız oyunun ilk başlarında her şey göze hoş geliyor. Karakterler, dağlar, taşlar, toprak kısacası gözünüzün gördüğü her şey yeni nesil bir oyun oynadığınızı size hissettiriyor. Oyun anında biraz ilerlediğimizde grafiklerin aslında o kadar mükemmel olmadığını görüyoruz. Biraz ilerledikten sonra karşımıza çıkan çimlerin yapaylığı ve uzak çizim mesafesinin yetersizliği bizi hayal kırıklığına uğratıyor. Ama genel itibariyle MGS 5 kesinlikle sizi tatmin edecek bir görüntüyle buluşturuyor.

Oyunda kendinize en çok soracağınız soru: “Film mi izleyeceğim, yoksa oyun mu oynayacağım?” ikilemi yaşatan soru olacaktır. Özellikle MGS 4’te 9 saati bulan ara sahnelerin ardından serinin 5. oyununda bunu göz ardı edip minimumda tutacaklarını tahmin ediyorduk ki yanılmışız. Bu seride de uzun bir film şöleni sizleri bekliyor. Bunun dışında yapımcı Kojima’nın gerçekten ustalığını konuşturduğunu ve ara sahneleri çok iyi hazırladığını görüyoruz. Ara sahnelerin yeni haliyle birlikte oyundaki tempo epey bir yükselmiş ve MGS serisini ilk defa oynayacak olan oyuncuları bile cezbedebilecek bir hava yaratılmış.

 

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir