Lytro ikinci nesil ILLUM ışık alanı fotoğraf makinesini tanıttı!

2011 yılında dijital fotoğrafçılık dünyasına ilk ışık alanı kamerasını kazandıran Lytro firması, 3 yıl sonra tekrar ikinci nesil ışık kamerasıyla bir kez daha karşımıza çıktı. Yeni nesil fotoğraf makinesindeki en önemli değişiklik ise üreticilerin tasarımında gerçekleştirdiği değişiklik oldu. Daha önceki modelinde uzun ve köşeli bir tasarımı bizlere sunan firma yeni ürününde daha modern bir tasarımı bizlerle buluşturuyor.

Canon, Nikon gibi günümüz fotoğraf makinelerine benzer bir tasarım sunan ikinci nesil ışık alanı ILLUM’da tek değişen tasarım olmadı. İddialı bir tasarımının yanı sıra cihaz, bir önceki modele göre daha güçlü bir donanımla kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

Lytro ILLUM özellikleri

Lytro yeni nesil cihazı için megapiksel terimini kullanmıyor, onun yerine çözünürlük diyor. Cihazın görüntü kalitesi sensörün yakaladığı ışık oranıyla paralellik gösteriyor. En fazla yakınlaşan ışık değeri ise 40 milyon ışık ışını, diğer bir ifadeyle 40 megapiksellik bir çözünürlük.

Lytro’nun fotoğraf makinesi Android tabanlı işletim sistemine sahip. Daha modern bir arayüz sunan cihazda odaklanma yapma zorunluluğunuz yok. Kullanıcı isterse odaklanma işlemini çekim sonrasında da gerçekleştirebilme imkanına sahip. Odaklanma işleminin çekim sonrasına bırakılmasıyla birlikte duran ya da sabit nesnelerin çekim işlemi oldukça hızlanmaktadır.

ILLUM, 4 inç boyutunda 480p çözünürlükte hareket edebilen dokunmatik ekran, fiziksel kontrol butonları, 3D görüntü oluşturma, /4000 enstantane hızı, 30 – 250mm lens, Wi-Fi (sosyal platformlara fotoğraf aktarımı), SD kart ve USB 3.0 portu özelliklerine sahip bir cihaz. Lytro’nun ışık alanı kamerası ILLUM’un temmuz ayı içerisinde 1.599 dolar etiket fiyatıyla satışa sunulması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir