LG OPTİMUS L9 P760 İNCELEMESİ

2

Son derece sade bir tasarıma sahip olan LG Optimus L9 P760’ın ekran genişliği 4.7 inch. Telefonun çift çekirdekli Android 4.0.4 işletim sistemine sahip olması ise tercih edilmesindeki önemli etkenlerden biri.

 LG Optimus L9 P760 İncelemesi

Minimalist bir tasarıma sahip olan LG Optimus Lp P760, IPS ekran özelliğine ve 540 x 960 QHD piksel ekran çözünürlüğüne sahip. Telefonun ön kısmında bir ana ekran butonu bulunuyor. Ekran açıldığında görünür hale gelen menü ve geri tuşları ise son derece şık bir aydınlatmaya sahip. 9.1 mm’lik bir inceliğe sahip olan telefonun arka kısmında kullanılan malzeme oldukça yumuşak. Dış bölümünde ise en iyi kalite plastik kullanılmış. Batarya olarak 2150 mAh bir pile sahip. Aynı zamanda microSD özelliğine de sahip ki böylece bellek artırmaya da olanak tanımış oluyor.

LG Optimus L9 P760 İncelemesi 1

Optimus arayüzü sayesinde ve kullanılan DLNA programı yardımıyla ekran görüntülerinizi paylaşmaya olanak tanıyan LG Optimus Lp P760, SmartShare ve QuickMemo gibi programları da barındırması bakımından oldukça göz alıcı. Çift çekirdekli işlemcisi sayesinde son derece hızlı olan telefon Bluetooth 3.0 kullanıyor. NFC ile bağlanma seçeneği de sunan telefonda UMTS ve HSUPA, Wifi ve GPS özellikleri de mevcut. Google Chrome sayesinde mevcut Google hesabınızdan yer imlerinize de rahatça ulaşabiliyorsunuz.

LG Optimus L9 P760 İncelemesi 2

LG Optimus L9 P760 kamera özellikleri bakımından sahip olduğu 5 MP arka kameranın renk özellikleri çok başarılı. Video özelliği ise oldukça başarılı kayıtlar yapmaya imkan veren 1080p HD.  LG Optimus L9 P760’ın batarya ömrü aralıksız kullanımda 1 gün 5 saat olarak belirtilmiş. Telefonda bulunan 3.5 mm’lik kulaklık girişi ve ivme sensörünü de unutmamak gerek. FM radyo, çoklu uygulama hizmeti ve belge görüntüleyici gibi özellikleri de diğer artı özellikleri arasında sayılabilir.

 

Etiketler

2 Responses

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir