LG Nexus 5 İnceleme

7.9
User Score: 8.9 (5 votes)

Ekran: 7.5
Çözünürlük: 7.5
Kullanılabilirlik: 8
Hız: 8
Kamera: 8.5

Akıllı telefon kullanıcılarının merakla bekledikleri cihazların arasında LG Nexus 5 yer almaktadır. Android işletim sistemine sahip olan bu cihaz Adroid’in 4.4 kitkat sürümüne yer vermektedir. Bu sürüm sayesinde ekranda bulunan menü çubuğundaki düğmeler arka planın saydam hale gelmesi gibi güzel ayarlamalara yer verilmektedir.

LG Nexus 5 İnceleme1

Nexus 5 tasarım olarak kasası plastikten oluşmaktadır. Plastik kasa cihaza hoş bir görünüm kazandırmakla birlikte sağlamlık hissi oluşturmaktadır. Ayrıca cihazın logosu olan LG yapışkan olarak yazılmamış, kasanın içine oyulmuş şekilde yazılmış. Bu sayede logonu sökülmesinin ve çizilmesinin önüne geçilmiş. Kasanın yumuşak plastikten yapılmış olması cihazın elde daha rahat tutulmasını sağlarken düşme ihtimalini de azaltmıştır.

LG Nexus 5 fiyatı 1350 TL civarlarında Türkiye’de satışa sunulmuştur.

LG Nexus 5 İnceleme

Akıllı telefonlarda kullanılan Snapdragon 800 işlemci Nexus 5’de de kullanılmıştır. Bununla birlikte kullanılan 2 GB Ram cihazın hızına hız katmıştır. Depolama alanı olarak 16 ve 32 Gb’lik iki ayrı sürümü olan bu cihaz’a ayrıca Sd kart yerleştirilerek depolama alanı genişletilebilmektedir. Kullanıcılar diledikleri bilgileri videoları, fotoğrafları ve müzikleri bu kart sayesinde saklayabilirler. Nexus 5’i diğer telefonlardan ayıran önemli özelliği ise bulundurduğu sensorlardır. Bu sensorların arasında GPS, Jiro sensor, ivmeölçer, yakınlık sensoru, ortam ışığı sensoru, basınç sensoru, magnetometer yer almaktadır.

LG Nexus 5 İnceleme2

Lg Nexus 5’in önünde ve arkasında iki kamerası bulunmaktadır. Arkasında bulunan kamera çıkıntı yapmıştır. Telefonu masaya koyduğunuzda çıkıntıdan dolayı hoş bir görüntü oluşmayabilir, fakat bu çıkıntının olmasının sebebi kameranın çözünürlüğünü artırmak içindir. Kameraya optik görsel stabilizasyonu teknolojisi eklendiği için bu çıkıntı oluşmuştur. Bu teknoloji sayesinde fotoğraf ve video çekerken eliniz titrediğinde görüntünün bozulmasının önüne geçilmiş olacaktır. Fotoğraflarınızın net ve kusursuz çıkmasını istiyorsanız LG Nexus 5 biçilmiş kaftandır. Ayrıca cihazın önünde bulunan kameranın çözünürlüğü 1,3 megapiksel iken arkasındaki kameranı çözünürlüğü 8 megapikseldir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir