LG G2 İNCELEMESİ

8.6
User Score: 8.9 (7 votes)

HIZ: 9
EKRAN: 8.5
KAMERA: 8.5

Lg telefon pazarında daha köklü bir yer edinmeyi hedefliyor. Bu sene tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunduğu LG G2 ile bu iddiasını sürdürmeyi başarıyor. Üstelik telefon performansına rağmen oldukça makul fiyatlarla kullanıcılarına sunuluyor. Pek çok internet sitesinde LG G2 model telefonu 1,500 tl’ye almak mümkün.

LG G2 inceleme 4

Telefonu elimize aldığımızda bir Samsung taşıyormuş hissine kapıldık. Çünkü telefon Samsung modelleri ile benzer tasarıma sahip. .ancak yine de detayları ile LG farkını ortaya koymayı başarıyor. Telefonun ilk dikkat çeken özelliği son derece büyük ekranı oluyor. Her ne kadar bu tür büyük ekranlı telefonları tek elle kullanmak zor olsa da 5,3 inch‘lik ekranının çerçevelerinin dar tutulması ile daha küçük olduğu hissi yaratılıyor. Kavisli bir yapı tercih edildiği için telefon olduğundan kenardan baktığınızda daha ince bir telefon görünümü yaratıyor.

LG G2 inceleme 2

 

LG G2 143 gram ağırlığa sahip olmasına rağmen ergonomik tasarımı ile bu ağırlık pek fark edilmiyor. Ekranın tüm ön gövdeyi kaplaması sebebiyle ön tarafta fiziksel tuşlara rastlamıyoruz. Pek çok telefonda olduğu gibi fiziksel tuşları sağ ve sol kenarlarda aradık ama aradığımızı bulamadık. Çünkü LG alışık olmadığımız bir tasarıma imza atarak fiziksel tuşlarını Arka tarafa konumlandırmış. İlk başta kulağa garip gelse de ses ve güç tutuşunun arka tarafta olması bizim açımızdan herhangi bir sorun yaratmadı.

LG G2 inceleme

Telefonun arka kapağı çıkartılamıyor dolayısı ile batarya değişimi söz konusu olamıyor. Sim kartı ise sol tarafta konumlanan micro sim yuvasından yerleştirilebiliyor. Android 4,2,2 işletim sitemi ile birlikte gelen telefon performans açısından son derece iddialı. Çünkü pek çok yeni özellik eklenerek telefonun gelişmesi sağlanmış.

LG kamera performansı olarak beklentilerimizi karşılıyor. Ön kamerasının 2.1 olması görüntülü görüşmelerin daha güzel yapılmasına olanak sağlıyor. Arka kamerası ise 13 mp gibi güzel çekim yapılmasına olanak sağlayan bir teknolojiye sahip. Pil ömründen daha fazla bir performans beklerdik ancak 10 saatlik konuşma süresinin bu özellikteki bir telefon için yeterli olabileceği kanaatindeyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir