Lenovo takipçilerinin merakla beklediği haber geçtiğimiz hafta içerisinde geldi ve hepsi bir arada bilgisayar çözümü Lenovo A540’ın devam modeli olan A570 resmen duyuruldu. Windows 8.1 işletim sistemi ile çalışan yeni bilgisayar 2.7 inç büyüklüğünde Quad HD (2560 x 1440) çözünürlüklü IPS ekrana sahip. 90 dereceye kadar farklı açılarda tasarlanabilen Lenovo A570, çerçevesiz şık tasarımı ve dikkat çeken süper dokunmatik ince ekranıyla kullanıcılarını cezbedecek gibi gözüküyor.

Lenovo A540 İnceleme

Lenovo A570’in güç biriminde Intel’in Haswell tabanlı 2.8GHz hızında çalışan Core i7-4558U işlemciye yer verilirken grafik tarafında ise GeForce GTX 850M ekran kartına yer verilmiş. 8GB RAM, JBL  tasarımlı stereo hoparlör (2x 5W ) ve NFC teknolojisi bilgisayarda öne çıkan diğer özellikler.

Lenovo’nun yeni cihazında web kamera aracılığı ile hareket kontrolü gerçekleştirebilmeniz mümkün. Bu teknoloji sayesinde zahmetsizce sayfaları çeviriyor ve müzik geçiş gibi kontrolleri ayarlayabiliyorsunuz. Lenovo A570’te hareket kontrolcüsünün yanında ses kontrolcüsüne de yer verilmiş. Bu özellik sayesinde bilgisayara sesli komutlar vererek bazı görevleri yerine getirebiliyorsunuz. Lenovo A570’in fiyatı konusunda henüz net bir açıklama yapılmazken 2.200 dolar civarı bir fiyat ile satışa sunulması bekleniyor.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir