Tahmin edeceğiniz üzere LEGO The Hobbit, kitabın aksine ilk iki film üzerine inşa edilmiş. Oyun tamamıyla filmleri takip ediyor ve filmlerde gördüğünüz her sahneyi uzatılmış bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Bu sebeple oyun içinde kısa gibi gözüken bazı sahneleri uzun uzun oynamak zorunda kalabiliyorsunuz. Doğrusu bu durumun beni biraz rahatsız ettiğini itiraf etmeliyim.

Oyunun oynanış kısmını aksiyon, platform ve bulmaca olarak ayırmak gerekir. Aksiyon olarak lego oyunlarını genellikle zayıf bulmuşumdur. Oyunumuz LEGO The Hobbit’te de bu durum değişmemiş. Özellikle zayıf vuruş hissi, sadece tek tuşa basmanızın yetmesi ve ölme diye bir şeyin olmaması dövüş mekaniklerini etkisiz kılıyor.

Öte yandan bulmaca öğelerini oyunun en başarılı noktası olarak kabul etmek gerekir. Elbette oyunumuzda, Adventure oyunu kadar zorlu bulmacalarla karşılaşmıyoruz. Ancak bir lego oyunu için gayet kaliteli bulmacalar var diyebiliriz. Eğlenceli ve uğraştırıcı bulmacalar keyifli vakitler geçirmenizi sağlıyor. Platform öğelerinin ise oyunda pek yer aldığını söyleyemeyeceğiz. Bu türde oyunlarda alışık olduğumuz atlama, zıplama sekansları LEGO The Hobbit’te yer almıyor. Aksine bu oyunda karakterlerle etkileşime girerek engelleri aşmak gibi yolları izleyebiliyorsunuz. Kısacası oyunda platform öğeleri de aksiyon gibi basite indirgenmiş.

Son olarak genel hatlarıyla oyunu değerlendirecek olursak, son çıkan Legoları oynayıp beğendiyseniz ve Hobbit’i de seviyorsanız LEGO The Hobbit’i alın derim. Eğer Lego oyunlarının tekrara binmesinden şikayetçiyseniz Hobbit’e aradığınızı bulamayacaksınız demektir.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir