iPhone 6’nın fiyatı netlik kazanıyor!

Apple’ın 2014 yılı içerisinde tanıtmayı planladığı amiral gemisi iPhone 6 akıllı telefonu, teknolojiyi yakından takip edenler tarafından merakla bekleniyor. Apple takipçilerinin bu yıl farklı bir merakı var çünkü iddialara göre Apple, bu yıl iki iPhone modeli sunacak. Piyasaya sunduğu her iki modelde iPhone’nun önceki modellerine göre daha büyük boyutlara sahip olacak.

iPhone 6 özellikleri

Bugüne kadar iPhone 6 ile ilgili birçok bilgi ve görsel sızdırılmıştı. Bu hafta içerisinde de Apple’ın iPhone 6’ya dair fiyat bilgisi verdiği iddiası ortaya atıldı. Global yatırım ve bankacılık firması Jefferies’in analistlerinden Piter Misek, iPhone 6’nın bir alt segmenti 5S’e göre 100 dolar fazla fiyata satılacağını söyledi. Misek yayınladığı raporda, Apple yöneticilerinin iPhone 6’nın fiyatını 5S’in fiyatından 100 dolar fazlaya satmaya yönelik görüş alışverişinde bulunduklarını ve bu fiyatının kabul edilebilir olduğunu düşündüklerini iddia etti.

Önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi bu sene iPhone 6’nın 4.7 inç ve 5.7 inç olmak üzere iki farklı versiyon halinde piyasaya sunulması hedefleniyor. Ünlü analist Misek’e göre Apple, kullanıcılarının hem daha geniş ekranlı hem de daha ucuz bir iPhone modeli istediğini biliyor ve bu doğrultuda adımlar atmak için hazırlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir