IPHONE 5S İNCELEMESİ

8.9
User Score: 9.5 (1 votes)

İŞLEMCİ HIZI: 8.8
KAMERA: 8.5
EKRAN: 9.5

Apple yepyeni telefonu olan Iphone 5S’i tanıttığından beri pek çok kullanıcı Türkiye’de satışa sunulacak fiyatını merak etmeye başladı. Elbette henüz ülkemizde satışa sunulmadığı için telefonun fiyatını net olarak söylemek mümkün değil. Ancak önceki modellerle kıyaslandığında 2000 Tl‘den aşağı bu telefonun satışa sunulacağını düşünmüyoruz.

Iphone 5S incelemesi

Telefonu ise sizin için test etik ve yapılan değişiklikleri birer birer anlatmaya çalışacağız. İncelmemize ilk olarak tasarımdan başlayabiliriz. Iphone 5S elbette ki tasarımı ile bizim gözümüzü almayı başardı. Her ne kadar görünüm olarak Iphone 5‘teki gibi bir görüntüye sahip olsa da yapılan ufak detaylar ve kaplamasını değişmesi telefona apayrı bir hava katıyor. Ana ekran tuşunun tasarım olarak yenilendiği ilk göze çarpan detay oluyor. İşlev olarak değişmeyen bu tuş biraz daha hoş bir görüntü katmış. Arka yüzeyi tamamen metalden üretilmiş. Dolayısı ile telefonu elimize aldığımızda hassas yapısı ile her an çizilecek korkusu yaşıyoruz. Güçlendirilmiş ve çizilmeye dayanıklı olduğunu biliyoruz ama yine de bir kılıf ile birlikte kullanmakta fayda var.

Iphone 5S 2

Sol taraftaki Sim kart yuvasına baktığımızda nano sim kart yuvasını görüyoruz. Hoparlörleri de Iphone 5‘teki gibi alt tarafta usb girişinin iki yanında bulunuyor. Iphone 5S’in ekranına baktığımızda önceki modelinde olduğu gibi 4inch’lik retina ekranla karşılaşıyoruz. 640×1136 çözünürlüğü ile ekran kalitesini konuşturmayı başarıyor. Kutusundan Ios 7 ile çıkan telefon sanki sırf bu uygulamayı rahat kullanmak için tasarlanmış hissi yaratıyor. İşletim sisteminin hızlı olması sayesinde tarayıcılara ve menülere kısa sürede dolaşabiliyoruz.

Iphone 5S 3

Apple telefon piyasaya çıkmadan önce parmak izi okuyucusunun yeni Iphone de olacağını duyurmuştu ve bekleneni de yaptı. Yepyeni Iphone 5S’te Touch İt teknolojisi bulunuyor. Bu da sizi parola girme derdinden kurtarıyor. Elbette ki İsterseniz yine de parmak izi kullanmayabilirsiniz. Klasik parola ile giriş yapabilirisiniz. Ama biz parmak izini kullanarak telefonun açılmasına bayıldık diyebiliriz. Sizi bambaşka diyarlara götürüyor sanki.

Iphone 5S 4

Iphone 5S yepyeni iki çiple birlikte geliyor ve bu da performansını hissedilir derecede arttırıyor. Apple bu modelde pil ömründe de iyileştirmeler yaptığını açıkladı. Biz kullanırken telefonun bekleme modunda fazla pil harcamadığını gördük. Bu da bizi çok sevindirdi. Üstelik hızlı şarj süresi de beklentilerimizi karşıladı. Ancak kullanım sırasında telefonun ısındığını ve hızlı şarj tükettiğini gördük. Bu da kullanım sırasında pilinin fazla dayanmayacağını en büyük göstergesi aslında. Kameralarına da değinmemiz gerekirse, ön kamerasının yanı sıra 8 mp arka kamerasında iyileştirmelere gidildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Üstelik daha iyi bir çekim kalitesi için arka kameraya iki led flaş eşlik ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir