INCA NOBLE TABLET İNCELEMESİ

7.6
User Score: 6.1 (3 votes)

Artıları

  • Hafızası 32 GB' kadar artırılabilir

Eksileri

  • 3G Desteği Yok
  • Kamerası Zayıf
HIZI: 8
EKRAN: 8.5
KAMERA: 6.5

Tablet piyasasının iyice kızıştığı bu dönemlerde diğer markalardan fiyatı ile sıyrılan bir marka olan Inca yepyeni modeli olan Inca noble test etmemiz için elimizde bulunuyor. Inca Noble tasarımı ile ilk bakışta cezp etmesi başarıyor. İlk bakıldığında ipad ailesinden birine bakıyor hissi oluşabilir. Çünkü tasarımı Ipad ile birebir.

Fiyatı düşük olmasına rağmen retina ekranı ile görüntü kalitesini maksimuma çıkarmayı başarıyor. 9,7 inçh ekranı ve beyaz rengi ile ipad tasarımını fazlası ile hatırlatıyor. Ekran boyutuna rağmen ağırlığı yalnızca 596 gram. İhtiyaç duyulabilecek neredeyse her bağlantı için üzerinde bir alan bulunduran tabletin 3G desteği vermediğini söyleyelim. Üzerinde micro sd kart girişi bulunuyor ve bu sayede hafıza 32 gb’ta kadar arttırılabilir. Ancak dâhili hafızasının da 32 gb olduğunu düşünürsek buna çok fazla ihtiyaç duymayacağınızı da söylemek mümkün.

Android 4.2.2 işletim sitemi kullanılarak gelen tableti ekran dokunmatiği oldukça güzel. Çoklu dokunmatik ekrana sahip olması ise bizim için artı biz özellik olmuş. Kameralarına da değinmeden incelemeyi bitirmek olmaz.

Elbette ki bir ön kamerası bulunuyor. Ancak ön kamerası yalnızca 0,3 mp olarak tasarlanmış. Arka kamerası da 5,0 mp. Ancak arka kamerasının flaş desteği olmaması gece çekimlerinde sıkıntı yaratıyor. Ancak gündüz çekimlerinde kötü bir performans almadığımızı da belirtmemiz gerekiyor. 1,6 Ghz’lik hızına rağmen pil ömrü oldukça uzun. Yaptığımız deneyimlerde 10 saatten daha fazla kullanma imkânı bulduğumuz cihazın pil performansı bizden geçer not almayı başardı.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir