Huawei Ascend P7 Türkiye’de ne zaman ve ne kadar fiyatla çıkacak?

Çin menşeli üretici Huawei, merak beklenen yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonu Ascend P7’yi geçtiğimiz hafta içerisinde tanıttı. Uzunca süredir sızıntı bilgi ve görsellerine sıkça rastladığımız cihazın artık gerçek bilgi ve görüntülerinden hareketle yorumlarda bulunmamız mümkün.

Huawei Ascend P7; 5 inç Full HD ekran, 1,8 GHz’lik dört çekirdekli ARM Cortex A9 işlemci ve 2 GB RAM’e sahip. Cihaz 6,5 mm kalınlığı sayesinde dünyanın en ince 4H LTE akıllı telefonu oluyor. Huawei Ascend P 7, 13 MP arka ve 8 MP ön kameraya sahip. Cihazda arkadaki mekanı da selfie’ye dahil edebilen, “Selfie Panorama” adlı geniş çekim açısı sağlayan bir mod yer alıyor. 1080p Full HD video kaydı yapabilen cihaz, 124 gram ağırlığına sahip. Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle çalışan cihaz, Huawei’nin arayüzü olan Emotion UI’den gücünü alıyor.

Huawei Ascend P7 inceleme

Ascend P7. 2500 mAh bataryaya sahip ve tasarruf modu ile batarya gücü arttırılabiliyor. Şimdilik; Çin, Birleşik Krallık, Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, Portekiz, İrlanda, Hollanda, Belçika, İsviçre, Polonya, Litvanya, Estonya, Letonya, Sırbistan, Yunanistan, Norveç, Macaristan, Danimarka, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Hong Kong, Tayland, Malezya, Filipinler, Singapur, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde satışa sunulacak olan Ascend P7, 449 EURO fiyat etiketi ile kullanıcılarıyla buluşuyor. Cihazın Temmuz ayı içerisinde Türkiye’de de satışa sunulması ve 1300-1400 TL fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir