HTC One M8 Prime sonunda çıkıyor!

Tayvan menşeli üretici firma HTC, yeni nesil amiral gemisi modeli olan One M8’i Mart ayı içerisinde kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Piyasaya sunulan M8’in ardından kısa bir süre sonra M8’in Mini modelinin üretileceğine dair ciddi iddialar ortaya atılmıştı. Tüm bu iddialara rağmen, Tayvanlı üretici firmanın M8 modelini yenilemek üzere çalıştığı söyleniyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Samsung’un Galaxy S5 Prime isimli yeni bir versiyon üreteceğine dair iddialara geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi.

HTC One M8 Prime İnceleme

HTCsoku kullanıcısının Twitter üzerinden paylaştığı twette, Tayvanlı firmanın HTC One M8 Prime isimli amiral gemisi modelini piyasaya süreceğine dair bir açıklama geldi. Yüksek donanım ve yeniliklere imza atacağı iddia edilen cihaz; 5.5 inç QHD 2560 x 1440 çözünürlükte bir ekrana sahip. Ayrıca kod adı HTC One M8 Prime olan cihazda Snapdragon APQ8084 805 işlemci 3GB RAM ve 16 GB depolama alanı yer alıyor. Bundan başka 20 nm teknolojisi ile üretilen cihazda türünün ilki olan Qualcomm’un yeni MDM9x35 modlu özelliğe sahip olacağı ve 300 Mbps indirme hızına ulaşabileceği belirtiliyor.

Aynı kaynaktan alınan bilgiye göre HTC One M8 Prime, 18 MP arka ve 5 MP ön kameraya sahip olacak. Son olarak HTC One M8 Prime hakkındaki bu haberin sadece bir iddiadan ibaret olduğunu hatırlatalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir