HTC One M8 Prime iptal mi edildi?

Geçtiğimiz hafta içerisinde hakkında birçok iddia ortaya atılan HTC firmasının yeni nesil amiral gemisi modeli olacağı söylenen ONe M8 Prime hakkında bu hafta çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre cihazın üretiminden vazgeçildiği ve iptaline gidildiği söyleniyor.

HTC One M8 Prime Özellikleri

Bugüne kadar ortaya attığı isabetli iddialarla tanıdığımız evleaks, yaptığı açıklama ile akıllı telefonu beklemeye başlayan müşterileri hayal kırıklığına uğrattı. Evleaks, sitesinde yayınlamış olduğu notta  “HTC M8 Prime üzerindeki geliştirme aşaması süresiz olarak askıya alındı” dedi. Bu durumun nedeni ile ilgili site yöneticilerinden henüz detaylı bir açıklama yapılmadı. Bu haberin bir iddia olduğunun altını çizerek telefonun daha önce açıklanan teknik özelliklerine bir göz atalım; Cihaz 5.5-inç Quad HD (1.440 x 2.560) ekrana sahip ve, dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemci tarafından destekleniyor. Ayrıca 3GB RAM ve çift Duo UltraPixel arka kamera bulunan cihazın suya dayanıklı bir yapıda olacağı söyleniyor.

Teknolojiyi yakından takip eden bizlerin görüşü ise şöyle: Hepinizin bildiği gibi LG, 2K Quad HD ekrana sahip akıllı telefonu LG G3’ü 27 Mayıs’ta tanıttı ve diğer akıllı telefon üreticileri de yakın gelecekte benzer cihazları piyasaya sürecek. Bu sebeple HTC’nin hala Quad HD ekranlı bir modeli kısa zamanda piyasaya süreceğine kesin gözüyle baktığımızı söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir