HTC ONE (M8) İNCELEMESİ

Htc, nedense android işletim sistemi kullanmasına rağmen Samsung’taki kaliteyi yakalayamadı. Firmanın yeni ürünü olan Htc one (m8), android 4.4 işletim sistemi ile piyasaya çıktı. 2,3 Ghz ve dört çekirdekli Snapdragon işlemci kullanması cihazı oldukça hızlı hale getirmiş. 1920×1080 full hd çözünürlük, 5 inç ekran, iki adet led flash, derinlik yani 3d fotoğraf çekmeye yarayan iki adet arka kamera ve 5 mp’lik bir adet ön kamera bulunmakta.

htc one (m8) inceleme

Bütün bu özelliklere rağmen sadece 2 Gb’lık kendine ayırdığı bir hafızaya sahip. Bazı uygulamalar yüzünden facebook ve whatsapp gibi cihazın kendi hafızasını kullandığından belleği çabuk doluyor. Piyasaya 16 ve 32 Gb’lik gri, gümüş ve altın sarısı seçenekleri ile çıkan ürünün en sevdiğim yanı ise harici sd kartlar ile 128 Gb’lık hafızaya sahip olabilmesi ve rahatlıkla kasılmadan çalışabilmesidir.

htc one (m8) özellikleri

Ürün için bir çok uygulama Google Play üzerinden indirilebilmektedir. Değişik uygulamar ve temalar indirilerek cihaza çok farklı özellikler ve tamamen tarzınıza uygun bir görünüm verilebilir.  Gelelim en can alıcı noktaya. Müzik severler için Boomsound ses teknolojisini kullanan Htc one (m8) daha önceki modeline göre neredeyse iki katı kadar yüksek ve net bir ses veriyor. 3d kamera özelliği ile profesyonel çekimler yapılabildiği gibi çekilen resimlere değişik efekler verilebilir. Son günlerin modası olan selfie resimler için ön kamera ile geniş açılı resim çekmek çok kolay ve kaliteli. Hareket algılayıcı özelliği oldukça gelişmiş. Telefon çalarken kulağa götürüldüğünde aramayı yanıtlaması çok güzel bir özellik.  Bir Gsm operatörü sayesinde piyasaya 2500 tl den giren cihaz distribütörler sayesinde piyasadan 2000 ile 2200 tl arasından temin edilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir