Tayvan menşeli mobil üretici firma HTC, 2014 yılı içerisinde yeni amiral gemisi modeli olan M8’i tanıtmış ve cihaz büyük beğeni toplamayı başarmıştı. Şirket geçtiğimiz aylarda HTC One Vogoue Edition (M8 Ace) isimli bir modelini duyurduğu sırada bir başka modelin ismi de konuşulmaya başlanmıştı. HTC Dünya genelinde büyük bir kullanıcı kitlesini yakalamak için One modelinin farklı versiyonlarından oluşan değişik isimler ile piyasaya girmeye çalışıyor ve bu cihazlardan birisinin adı da HTC One.

Kullanıcıları düşünerek daha farklı ve doğru bir cihaz için riske giren HTC firması yeni One (E8) modeli M8’in tersine yekpare bir polikarbon kasaya sahip olarak. HTC One (E8); 5 inç IPS LCD 1920 x 1080p ekran çözünürlüğü ve Qualcomm’un 2.3GHz hızındaki Snapdragon 801 işlemcisi tarafından destekleniyor. Bunun dışında cihazda 12GB’ya kadar arttırılabilen microSD kart desteği, 2GB RAM ve 16GB dahili depolama alanı yer alıyor.

HTC One E8

HTC One, BSI sensör, tek LED flaşlı 13 MP arka kamera ve BSI sensörlü 5 MP ön kameraya sahip. Cihazın her iki kamerası da 1080p video çekebiliyor ve cihaz 2600 mAh gücünde bir batarya ile çalışıyor.

Kırmızı, Beyaz ve Siyah renk seçenekleri ile piyasadaki yerini alması beklenen E8’in M8’den farkı ise çift SIM kart desteğini kullanıcılarına sunması olacak. 3G ile 42Mbps indirme hızı sunan E8’in en erken Haziran ayı içerisinde belirli piyasalarda satışa sunulması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir